Зимою вирощуйте петрушку в кімнаті.

Для сівби петрушки на кімнатних гряд­ках придатні ті ж сорти, які сіють проти зими на городі. Отримати корисну зелень у домашніх умовах зовсім нескладно.

Замочіть насіння в теплій (до +40 градусів) воді на три доби. Кожні 12 годин міняйте воду на таку ж теплу. Це необхідно для того, щоб змити з насіння ефірні олії, що ускладню­ють проростання.

На дно контейнера покладіть дренажну суміш (наприклад, керамзит) шаром кілька сантиметрів. Якщо немає заготовленої заздалегідь ґрунтосуміші. можна скористатися ї покупним універсальним і ґрунтом. Землю зволожте і злегка утрамбуйте.

Потім зробіть борозен­ки глибиною близько 1 см, розкладіть у них насіння на відстані 2-3 см і присипте.

Контейнер поставте на добре освітлене місце, наприклад на підвіконня зі східної або південної сторо­ни. Оптимальна темпера­тура для росту петруш­ки + 15-20 градусів. Нижча призводить до уповільнен­ня росту рослин, а більш висока викли­кає в’янення. Догляд полягає в своєчасно­му зрошенні рослин.

Для додаткового освітлен­ня можна скористатися звичайною настільною лампою, яку необхідно розташува­ти на відстані близько 0,5 м від ящика або горщика з петрушкою. Як тільки  рослини досягнуть 10 см у висоту, можна збирати урожай.