5 способів зупинити старіння.

 

Багато хто помічав, що люди одного року народження можуть мати різний біологічний вік: деякі і виглядають, і почуваються молодшими за ровесників. Медики ста­новили: призупинити ста­ріння можна, дотримуючись деяких правил.

Висока фізична активність. У літніх людей з високим рівнем фізичної активності більш розви­нена м’язова маса, нижчий рівень холестерину, а окремі функції імунної системи такі ж, як у мо­лодих людей. Особливо корисна аеробна активність, завдяки якій організм краще контролює рівень цукру у крові і зміцнює серце.

Вживання клітковини. Фрук­ти, овочі та цілозернові злаки — «чарівні» продукти молодос­ті. Вони забезпечують організм клітковиною, дуже важливою для оздоровлення судин, тим самим забезпечуючи активну роботу мозку. Адже саме ослаблення мозкової діяльності в першу чергу вказує на старіння.

Вживання білка. Після 40 ро­ків організм починає стабільно втрачати м’язову масу. Цей про­цес — другий маркер старіння після пригнічення когнітивної ді­яльності. Призупинити процес допоможе вживання білка. В іде­алі за кожного прийому їжі слід з’їдати 20-25 г білка, джерелом якого можуть бути горіхи, молоко і кисломолочні продукти, нежирне м’ясо, бобові.

Здорова мікрофлора кишеч­нику. Від здоров’я кишечнику, стану його мікрофлори залежить схильність до нейродегенеративних захворювань, старечого недо­умства. Поліпшити стан кишкової мікрофлори допоможе відмова від куріння й алкоголю, а також у раціоні має бути достатня кількість свіжих, мінімально оброблених продуктів з пребіотиками та пробіотиками.

Прогулянки. Прогулянки на природі забезпечують організм вітаміном D, який має властивість захищати від розвитку вікових захворювань, у тому числі раку і серцево-судинних недуг.  Добова потреба у вітаміні D забезпечується перебуванням на сонці в будь-який час року 15-30 хвилин.