З приходом осені багато людей люблять влаштовувати й фотосесії. Їх обов’язковий атрибут – гарне осіннє листя. Але таке фотографування може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, вважають алергологи!
Адже гарне осіннє листя: жовте, помаранчеве червоне – справжній розсадник шкідливих речовин.
Чим загрожує фотографування з осіннім листям
Буває, що після подібних фотосесій люди за 1–2 дні відзначають проблеми зі шкірою, диханням, загальне нездужання. Якщо людина – алергік, то ризик збільшується в рази – у нього може статися загострення полінозу, астми чи дерматиту. Причина тому — пліснява, грибки, які чудово розмножуються в листі, вважають експерти. Як виявилося, у сухому листі поширені грибки: аспергіли, альтернарія, кладоспоріум.
Найбільше грибки небезпечні для людей з імунною чутливістю до алергенів та астматиків.

Після фотосесії з листям можуть спостерігатися такі симптоми:
- закладення носа, риніт,
- свербіж у носі,
- набряклість очей,
- відчуття піску в очах.
На додаток, при контакті з листям може виникнути атопічний дерматит!
Крім цього, є опортуністичні інфекції – захворювання, які розвиваються у людей зі зниженим імунітетом, і грибки в цьому випадку можуть викликати захворювання дихальних шляхів – аспергільоз, верхньощелепний синусит, вважають алергологи.
А ще на листі багато пилу, який осів на ньому, ще коли воно було на дереві. На землі все це поєднується з водою, брудом, пилком, вихлопами автомобілів і навіть яйцями паразитів! Коли ви підкидаєте цю «суміш» над головою, щоб отримати гарний кадр, то вдихаєте майже половину таблиці Менделєєва, яка, безсумнівно, потрапить у ваші легені.
Можлива грибкова пневмонія — якщо ви натрапили на аспергіл чи інші грибки. Може виникнути напад астми, навіть якщо раніше її не було, адже цвіль — чудовий тригер, вважають алергологи.

Ще в листі можуть бути паразити, які потрапили туди із собачих екскрементів. Найчастіше це аскариди. При попаданні в організм людини можливі дуже серйозні проблеми зі здоров’ям Паразити можуть провокувати в ході міграції тривалий завзятий кашель та бронхіт.
Як безпечно фотографуватися
Що робити, якщо фотосесію з листям зробити, ну дуже хочеться? У жодному разі не підкидайте листя вгору над собою! Не робіть віночків, та не одягайте їх на готову! Не сідайте і не лягайте на шар листя! Краще просто станьте на яскравому фоні. Максимум, що можна зробити: візьміть кілька листків у руки.
Якщо у вас немає алергій, врятує звичайна гігієна: намагайтеся після цього помити чи обробити руки. Поки руки брудні, обличчя краще не чіпати.
Ще читайте Названі чотири звички, які значно скорочують життя,
