Що за пластівці плавають у вашому чайнику?

Білі пластівці у воді, білясте дно — таку картину ми часто спостерігаємо в своїх чайниках. Через жорстку воду на стінках утворюється накип, який не так-то просто прибрати. Та й чи треба, якщо через кілька днів він з’явиться знову? З одного боку, гидко пити чай з «добавками», з іншого — є думка, що така вода може бути навіть корисною! Нібито, так ми можемо отримати додатково мінерали прямо зі склянкою води.

У лікарів думка однозначна: вода з накипом не може бути додатковим джерелом кальцію, хоча він там і міститься.

Наліт на чайнику, звичайно, не бруд, якщо говорити по-науковому, накип — це відкладення мінеральних солей. У водопровідній воді є трохи мінералів, під час кип’ятіння вони прилипають до стінок і утворюють білясті розводи і «пластівці».

Основні компоненти цих «пластівців» — карбонат кальцію, карбонат магнію, сульфат кальцію, сульфат магнію, хлорований кальцій і хлорид магнію. Виходить, що накип — це мінерал, не брудний, не шкідливий, але і не корисний хоча б тому, що в воді його мізерно мало. Основним джерелом кальцію і того ж магнію для нас служить їжа.

У середньодобовій нормі води (2 літри) міститься близько 60 мг кальцію, тоді як в день нам треба вживати 800 мг мінералу, — уточнили дослідники. — Але вміст кальцію в багатьох звичних продуктах значно вищий, ніж у воді.

burinnia

Противники води з накипом впевнені, що вона може спровокувати зростання каменів в нирках. Але і цю думку можна назвати помилковою. У воді недостатньо мінералів, які б привели до утворення каменів. І знаходяться вони не в тій хімічній формі.

Основним компонентом сечових конкрементів є оксалат кальцію, який відрізняється від компонентів накипу — карбонат кальцію, карбонат магнію, сульфат кальцію та інших, — заспокоюють вчені. Тому не потрібно турбуватися про те, що питна вода викличе появу каменів.

Якщо говорити про шкоду накипу, то найбільше він псує техніку, а не наш організм. Знижується ефективність роботи чайника, так як накип зменшує теплопровідність. А ми більше страждаємо від відрази до води з пластівцями накипу, ніж від випитої склянки такої води.