Що робити, аби виглядати молодшою

Зрозуміло, в 50 бути схожою на 25-річну дівчину — нереально. Але виглядати свіжо, надати шкірі здорового вигляду і бадьорого рум’янцю цілком можливо, причому без якихось серйозних маніпуляцій. Для цього потрібно…

  1. Робіть щадний, але регулярний пілінг. Про­цес відмирання клітин шкіри відбувається постійно. А от відновлення їх з віком все більше гальмується. Саме тому після 30 років треба допомагати організму позбуватися клітин шкіри, що віджили своє. Адже від­лущування стимулює обмін речовин у клітинах шкіри. А також відновлює вироблення колагену, що відпові­дає за її пружність. Пілінг дрібно абразивними скрабами треба робити не рідше, ніж один раз на тиждень.
  2. Привчіть себе спати на спині. Коли ви втис­каєтеся в подушку, тканини обличчя набрякають і деформуються. І встаєте ви з пом’ятим обличчям та набряками під очима. Відмовтеся від звички увесь час спати на тому самому боці. Таке положення тіла формує нерівномірне навантаження на м’язи облич­чя, що теж старить шкіру. А от коли ви спите на спині, то лицьові м’язи розгладжуються й навіть зникають дрібні зморщечки.
  3. Правильно захищайтеся від сонця. Сонячні промені необхідні для нашого організму. Це аксіома. Але при цьому їхній прямий вплив старить шкіру, і неправильна засмага — великий крок до передчасного в’янення. А тому засмагайте, тільки гарненько намас­тившись сонцезахисним кремом. Купуючи крем від сонця, звер­ніть увагу на те, щоб у його складі не було парабенів, оксибензону, авобензону й триетаноламіну. Від цієї хімії шкірі більше шкоди, ніж користі.
  4. Менше цукру й простих вуглеводів. Моле­кули цукру в нашому організмі впливають на певні білки й порушують їх функціонування. Внаслідок цьо­го шкіра втрачає свою «будівельну основу», яка до­помагає їй відновлюватися після шкідливого впливу навколишнього середовища й стресів. Вона стає брезклою, швидше запам’ятовує мімічні зморшки, тоншає. Схожу дію чинять усі прості вуглеводи. Так що здобної випічки, тортиків й білого хліба краще з’їдати 200 г на тиждень (а не на день).
  5. Намагайтеся кожного дня влаштовувати релакс-п’ятихвилинки. Поступово розслаблюйте м’язи обличчя – від чола до брів, потім напружуйте складки носогубного трикутника. Глибоко й роз­мірено дихайте. Можна зробити невеликий масаж легкими круговими рухами навколо очей. Частіше усміхайтеся: навіть «гусячі лапки» у куточках очей ви­глядають привабливіше, ніж сумні складки біля рота.