Хрустка, соковита квашена капуста — прикраса будь-якого столу. Як повсякденного, так і святкового. У нашому будинку така водиться цілий рік. А готуємо ми її так.
Качани пізнього сорту «Слава 1305» подрібнюємо шатківницею з трьома ножами. Капусту змішуємо з натертою морквою (3:1), насінням кропу, ягодами журавлини, калини, пересипаємо сіллю (1 кг крупної кухонної солі на 15 кг суміші) і, щільно укладаючи масу, доверху заповнюємо емальований бак. Кладемо один шар капустяного листя, плоску керамічну або емальовану тарілку дном догори і вантаж (камінь-голяк вагою 7 кг). Бак з капустою ставимо в тепле місце.
Через 1-2 дні випускаємо газ: знімаємо вантаж і чистою дубовою палицею, починаючи від центру до периметру тари, проколюємо капусту до самого дна. Коли весь сік йде в отвори, відновлюємо укриття. Проколюємо капусту не менше трьох разів, перевіряючи смак і пружність заготівлі.
Потім капусту розкладаємо в п’ятилітрові банки, накриваємо їх марлею і витримуємо 3 дні в прохолодному місці. Якщо зверху капусти не з’явиться сік, то до горлечка доливаємо сиру підсолену джерельну воду і закриваємо банки пластмасовими кришками.
Затарену квашену капусту зберігаємо на підлозі в погребі з природною вентиляцією. Вживаємо таку капусту до самої весни, а то й довше.
Н. Логвиненко