Для зміцнення ясен регулярно полощіть рота.

Це можна робити розсолом кислої капусти, на­стоєм липового цвіту з додаванням 5 г соди на склянку настою, відваром трави перстачу гусячого (рослини заварюють з розрахунку 1 ст. л. на скля­нку окропу) і настоєм листя волоського горіха.

Кровоспинну, болетамівну й протизапальну мають 30-хвилинні настої подрібнених квіток арні­ки, звіробою звичайного, календули, кропиви дво­домної, деревію, подорожника, які готуються ана­логічно до засобів, названих вище.

Корисно полоскати рота й лимонним соком, роз­веденим з водою, водним розчином спиртового екстракту прополісу (20 крапель на склянку води).

Для лікування та профілактики гінгівіту в ясна втирають сік каланхое, або суміш меду з сіллю (1:4), чи мазь, приготовану з на­стоянки корене­вищ перстачу прямостійкого (калгану) на спирті (1:5) та гліце­рину, взятих у співвідношенні 2:1.

Якщо змішати дрібно змелену морську сіль з олією до утворення пастоподібної маси, тоді теж вийде цілюща мазь для масажу ясен. Занурте в неї вказівний палець і масажуйте по 5 хвилин ясна пе­ред сном: лівою рукою — з правого боку, а правою — з лівого.