Цей унікальний лікар – чорнобривці

Чорнобривці знімають біль, лікують печінку і нирки. Настій покращує обмін речовин, а заодно допома­гає при погіршенні зору, випаданні волосся, нейродермітах, діате­зах і псоріазі.

ЦІЛЮЩІ РЕЦЕПТИ З ЧОРНОБРИВЦЯМИ.

 Профілактика і лікуван­ня підшлункової залози: подрібніть квітку, заваріть склянкою окропу і приймай­те по 1/4 склянки 4 рази на день. Це доза на день при лікуванні підшлункової зало­зи і цукрового діабету.

Сечогінний, заспокійли­вий і потогінний засіб: 1 ст. л. квіток залийте 1,5 склянки окропу, дайте настоятися півгодини і процідіть. Прий­майте настій 3-4 рази на день по 2 ст. л.

Інгаляції при нежиті і гаймориті: обдайте окропом заварний півлітро­вий чайник, помістіть туди п’ять великих суцвіть чорнобрив­ців, залийте окропом до нижньої основи носика і дайте настоятися, обернувши рушником, 5 хвилин. Після цього почніть вдихати повітря з носика ротом, а видихати носом. Як тільки ніс почне вільно дихати, змініть напрямок дихання: вдих — носом, видих — ротом.

Можна приготувати з чорнобривців олію, яка лікує рани та опіки. Подрібніть квітки, залийте будь-якою рослинною олією в співвід­ношенні 1:10 і залиште на ніч настоятися. Вранці підігрійте суміш на водяній бані півгоди­ни при температурі 60-70 гра­дусів. Можна приймати олію всередину при бронхітах, вона допомагає від кашлю, полегшує відходження слизу.

Зміцнення стінок судин при зовнішніх і внутріш­ніх кровотечах: 2 ст. л. суцвіть чорнобривців, 1 ч. л. квіток таволги (гадюч­ник в’язолистий) заваріть 2 склянками окропу, дайте настоятися 20 хвилин у закритому посуді. Приймайте

по склянці 3 рази на день до їди.

Настоянка допоможе полегшити стан при цукровому діабеті: 50 темних квіток чорнобривців залийте 0,5 л горілки, дайте настоятися тиждень і приймайте по 1 ч. л. перед вживанням їжі 2 рази на день.

При артриті суглобів рук і ніг приймайте відвар: 20-25 свіжих квіток (1 ст. л. сухих) заваріть 1 л води (злегка остиглим окропом — близько 80 градусів). Добре укутайте і настоюйте до охолодження. Потім процідіть і відіжміть. Приймайте щодень від 1 до 2,5 л замість чаю і води. Тривалість курсу — 1,5-3 місяці. Через півроку-рік курс повторіть.

Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.