3 головних правила правильного провітрювання

Правильне провітрювання дасть змогу позбутися надмі­рної вологи й не дасть розвинутися цвілі. Провітрювати квартиру треба, однак багато хто робить це неправильно, стверджують медики.

Занадто короткочасне провітрювання. У жилому приміщенні щодня випарову­ється велика кількість води. Якщо провітрювати занадто рі­дко або занадто швидко зачи­няти вікна, то зайва волога пе­ретвориться на конденсат, який є сприятливим середови­щем для розвитку цвілі. Кімна­ти потрібно провітрювати 2—4 рази на день, не менш ніж по п’ять хвилин.

Мікровентиляція взимку. Багато людей вважають, що прочинені вікна дають змогу свіжому повітрю безперервно надходити в кімнату. Однак взимку це є помилкою. Неве­ликі щілини роблять повітрооб­мін надто повільним, щоб осві­жити кімнату, але призводять до швидкого її охолодження. Краще регулярно влаштовува­ти десятихвилинні провітрюва­ння з відчиненими навстіж ві­кнами.

Відмова від провітрюва­ння під час дощу або снігу. Багато хто не провітрює примі­щення під час опадів, щоб не збільшити вогкість. Це поми­лка, адже навіть за дощової чи снігової погоди повітря надво­рі сухіше, ніж у квартирі.