Що робити, якщо у вас суперечка з сусідом? Для цього може бути безліч причин. Наприклад: сусід будує високий будинок поруч із вашою хатою, вас дістають неприємні запахи сусідського свинарника, ваш погріб заливає вода із сусідської стріхи, сусіди палять сміття, а дим йде у ваш двір – це типові приклади порушення правил добросусідства.
Що робити в таких випадках? Земельним кодексом встановлено, що спори щодо дотримання правил добросусідства вважаються земельними спорами.
Тому, якщо сусіди порушують правила добросусідства, слід подати заяву до сільської, селищної або міської ради. Така заява розглядається в тижневий термін з дня її подання (з участю зацікавлених сторін). За результатами розгляду ухвалюється рішення, в якому зазначається порядок його виконання.
Якщо ви не згодні з рішенням місцевої влади, то його можна оскаржити в судовому порядку.
Але щодо звернення до суду, є такий нюанс. Потрібно зафіксувати порушення вашого земельного права. Це можуть зробити фахівці Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, експерти.