Запашні трави проти комарів

Варто пригріти сонечку і в будинках  відразу починають з’являтися комарі. Труїти комах репелентами   справа   для людини шкідлива. Тому давайте вчитися справлятися з кровососами більш ефективними натуральними засобами.

БАЗИЛІК. Це один із найсильніших природних репелентів. Вирощуй­те його в себе на дачі, щоб завжди мати поблизу свіжу зелень. Розтирайте листя рука­ми, і комахи будуть літати осторонь вас. Такий же ефект дає ефірна олія базиліка. А якщо ви не встигли обробити шкіру, і комар все-таки вкусив, то олія базиліка зніме свербіж, набряк і печіння в місцях укусів.

ЛАВАНДА. Її не любить не тільки міль, а й комарі. До речі, аромат лаван­ди не лише відлякує комарів, а ще й сприят­ливо впливає на сон, заспокоює, покращує настрій. Як репелент найбільш ефективна свіжа лаванда, але непогано діє і саше з сухими квітками.

М’ЯТА ПЕРЦЕВА. Якщо потерти листоч­ками м’яти шкіру, то на деякий час захист від комарів забезпече­ний. Можна нарвати свіжої м’яти і поставити такий букет на підвікон­ні. Цей засіб дуже ефек­тивний у поєднанні з евкаліптовою олією.

РОЗМАРИН. Щоб він почав виділяти в повітря  свої ефірні олії, не обов’язково обривати листя – просто струсіть горщик в якому росте розмарин. Його ефірна олія знімає свербіж і набряк у місцях комариних укусів.