Загубили гаманець? Що потрібно робити в першу чергу

Незалежно від того, чи був ваш грошовий носій викрадений підлим злодієм, чи ви випадково загубили його десь самостійно, ризики того, що втрата гаманця принесе вам неприємності (від крадіжки грошей і шахрайських операцій з картками до присвоєння особистих даних), високі. Що ж потрібно робити в першу чергу, якщо ви виявили, що ваш гаманець зник?

Змиріться, що ви ніколи не отримаєте свої гроші назад. Якщо ви один із небагатьох людей, які все ще мають готівкові гроші, примиріться з тим фактом, що ви ніколи не отримаєте їх назад.

Закрийте або заблокуйте свої дебетові та кредитні картки. Перше, що ви повинні зробити, коли зрозумієте, що вашого гаманця немає, — це зателефонувати у свій банк і скасувати або накласти тимчасове блокування на свої карти. Це не дозволить потенційним злочинцям витрачати ваші гроші.

Зателефонуйте до поліції. Попри те, що поліція мало що може зробити стосовно крадіжки вашого портмоне, важливо повідомити про інцидент, зареєструвати офіційний звіт і отримати довідковий номер для звіту, щоб у вас був доказ втрати гаманця. Таким чином, якщо ваші кредитні карти будуть використовуватися, ви зможете довести, що не вами.

Зателефонуйте в державні органи, щоб повідомити їм про втрачений гаманець. Може здатися, що гроші є найбільшою проблемою, коли гаманець загублений або вкрадений, але ваш паспорт і водійські права теж цінні для злодіїв і шахраїв. Про це теж повідомте  в місцеве відділення поліції.

Складіть список усіх карт, що були  у вашому гаманці. Навіть карт лояльності, бібліотечних і членських карток — важливо сповістити ці компанії та скасувати чи замінити будь-які карти з конфіденційною інформацією, щоб ніхто не використовував облікові записи

Стежте за своїми банківськими рахунками. Протягом наступних кількох тижнів слідкуйте за своїми рахунками, щоб переконатися у відсутності спроб злому. Те саме стосується вашої електронної пошти і телефону.