Які цитрусові можна виростити вдома?

У домашніх умовах можна вирощувати багато цитрусових культур. Найчастіше зустрічаються мандарин та лимон. Останнім часом стали популярні кумкват, лайм та гібридні форми – каламондин, лаймкват, клементин.

Цитрусовим підходить грунт, що складається з дернової землі, піску, торфу, перегною (2:1:1:1). Ці рослини світлолюбні, тому найкращий варіант їх розміщення – південно-східні та південно-західні вікна. У зимовий час потрібне підсвічування протягом 12 годин, тому що при низькій освітленості рослини розвиваються слабо.

З листопада до лютого цитрусові занурюються у стан спокою. У цей час у них починає визрівати деревина, а молоді пагони та листя не ростуть. В даний період рослини утримують у прохолодних умовах (12-16 ° С). Деревця виснажуються і гинуть протягом 3-4 років, якщо проводять зими у тепліших приміщеннях.

Навесні, коли рослини рушають у ріст, оптимальна температура їхнього утримання становить 14-18 °C. Влітку для цитрусових не страшна спека 27 ° C і вище.

У період активного росту та розвитку (з весни до осені) рослини потребують підживлення, для цього використовують комплексне мінеральне добриво або поживну суміш для цитрусових. Молоді кущі підгодовують 1 раз на місяць, дорослі – з інтервалом у 14 днів.

Цитрусові негативно реагують на тривалі інтервали між поливами, під час яких рослини спочатку опиняються в умовах надлишку вологи, а потім страждають від її нестачі. Поливати їх потрібно помірно, протягом усього року, як тільки у горщику підсохне ґрунт. Корисні й регулярні обприскування листя відстояною водою кімнатної температури. Іноді молоді деревця частково скидають зав’язь. Так відбувається через нездатність рослин забезпечити харчуванням усі плоди та «довести» їх до стану повної стиглості. Після того як зайва зав’язь опадає, плоди, що залишилися, сформуються повністю, дозріють, набудуть смаку.