Як відновити нюх після коронавірусу.

Коронавірус, потрапляючи у верхні дихальні шляхи, починає свій вплив на слизову оболонку носа. Тут знаходяться нервові закінчення, які піддаються запальному процесу.

Крім сенсорних відростків, що відповідають за сприйняття запахів, зачіпаються також блукаючий, глософарингеальний і лицьовий нерви. Тому часто разом зі здатністю розрізняти запахи зникають і смакові відчуття у зв’язку з тим, що закінчення нервів розташовані на язику.

Нюх та смак можуть щезнути і при легкій, і при важкій формі коронавірусу. Чим важче пацієнт переносить захворювання, тим довше відновлюється чутливість. Цей процес у кращому разі може зайняти від декількох місяців до півроку. Якщо виникають ускладнення, пов’язані з супутніми хронічними недугами дихальних шляхів, є ризик того, що ці порушення залишаться довічно.

При виявленні таких симптомів важливо не панікувати, адже шанс на швидке і повне відновлення відчуттів є. Потрібно обов’язково пройти обстеження в клініці, отримати у лікаря необхідні призначення медичних препаратів. У домашніх умовах багато людей, які перехворіли на коронавірус, практикують тренування нюху, для цього купують в аптеці 4 види ефірних олій: евкаліптову, лимонну, гвоздичну і трояндову. Вдихають аромат з кожного флакона протягом 20 секунд двічі на день. Серед інших поширених способів відновлення нюху практикують такі: промивання носа розчином з морською сіллю; підтримання оптимальної воло­гості повітря в приміщенні; прийом вітамінів групи В, які прискорюють регенерацію нервових клітин.