Як просто реанімувати орхідею з сухим корінням .

Навіть орхідею з повністю висохлим корінням ще є можливість врятувати. Для цього її, замість ґрунту, потрібно пересадити в склянку зі звичайною водою. Однак тут, як і у всіх порадах для власників орхідей, є свої тонкощі і нюанси, які обов’язково потрібно врахувати.

Далеко не кожна орхідея любить воду більше, ніж ґрунт. Перевірити це можна тільки одним способом — посадити квітку в воду на місяць і простежити, чи почне вона відрощувати зелене коріння, випускати нове листя і квітконос. Якщо навіть нових коренів не з’явилося, значить, саме цій квітці проста вода не підходить. Однак, як показує практика, багатьом орхідеям подобається вода замість ґрунту (звичайно, ця пересадка не назавжди — а тільки на 1-2 місяці). У простій воді орхідея цілком може навіть зацвісти, якщо її стан був задовільним і до пересадки.

Ставити орхідею в воду потрібно тільки кінчиками коренів. Орхідея повинна стояти на одному і тому ж місці, причому це місце повинно бути дуже добре освітлюваним, але без прямих сонячних променів.

Занадто часто воду міняти не можна. Вода повинна бути завжди кімнатної температури, а також хорошої якості (не з-під крана). А тому, якщо ви доливаєте воду у міру її випаровування, то використовуйте не холодну воду. Різкі перепади температури негативно впливають на квітку. Повністю поміняти воду потрібно тільки в тому разі, коли вона зацвіла, позеленіла, або від неї йде неприємний запах.

Зафіксувати квітку на склянці з водою можна за допомогою дерев’яних шпажок. Додатково підгодовувати орхідею немає особливої необхідності, однак, це можна зробити буквально 1 раз на місяць, наливши трохи рідкого добрива прямо в воду (не більше 1 ч. л.). Протягом місяця-двох квітка повинна наростити нове коріння, і її можна буде пересадити на постійне місце в звичайний ґрунт для орхідей.