Як подарувати пай близькій людині

Таке питання часто звучить у листах наших читачів. Але станом на травень  2021 року це неможливо, адже  діє мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення, тобто тимчасова заборона на здійснення купівлі-продажу, відчуження у інший спосіб (зо­крема, дарування) земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності громадян, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

Проте такі ділянки можна передати у спадок. Можна подумати  про на­писання заповіту (але це все треба зробити в нотаріуса).

Але 31 березня 2020 р. почав діяти Закон України «Про внесення змін до деяких за­конодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського при­значення». І з 1 липня 2021 року по­дарувати свою земельну ділянку (пай) відповідно до статті 131 Земельного кодексу України можна громадянам України.

Договір дарування теж треба оформ­лювати в нотаріуса. В договорі повинно бути вказано, що земля не перебуває під забороною, а також має  вказуватися кадастровий номер.

Отже, кожен, хто має у власності земельну ділянку сільськогосподар­ського призначення (пай), з 1 липня 2021 року може скористатися своїм правом власності та подарувати її шляхом укладення договору дару­вання.

burinnia