Як побороти гіпотонію

 

Гіпотонія — цілковита протилежність гіпертонії, та не лише симптоматично: різниця — набагато глибша. Річ у тім, що за гіпертонії нічого не болить, і перебіг захворювання часто не має видимих сим­птомів, але при цьому високий тиск продовжує руйнувати судини, що значно скорочує життя.

Тоді як за зниженого тиску в пацієнтів виникає дуже багато скарг. Адже артеріальний тиск, грубо кажучи, просто впливає на стінки судин, й що вищі середні показники тиску в судинах, то швидше ві­дбувається їх зношування.

У разі низького тиску всі органи й системи за­знають нестачі кисню. Буває й таке, що за низько­го АТ від дефіциту кисню починають потерпати су­глоби та м’язи. Через це гіпотоніків  турбує біль.

Щоденні піші прогулянки — не рекомендація, а доконечна потреба. Адже головна проблема орга­нізму — в хронічній нестачі кисню. Тим паче, що патологічна нелюбов до холоду змушує хворого з гіпотонією зачиняти всі вікна й кватирки в примі­щенні. А коли людина рухається, вона менше мер­зне. Бодай півгодини на повітрі — й неприємних симптомів стане значно менше.

Зазвичай гіпотоніки — кавомани, бо цей ене­ргетичний напій піднімає тиск. День типового гіпо­тоніка починається з чашки кави натще. Серед ін­ших напоїв, що стимулюють, — чай (ліпше зеле­ний), какао, соки грейпфрутовий, морквяний. За­мість цукру вживайте мед і маточне молочко.

Від незбалансованої дієти доведеться відмови­тися. Задля підтримання загального тонусу ви ма­єте забезпечити свій організм білками, вітамінами СіВ.

Та все ж, головні ліки для гіпотоніка — спокій у родині, на роботі та в житті загалом, бо негативні емоції й стреси можуть спровокувати напад гіпо­тонії. Гіпотонікові треба мати в житті джерело ра­дості й гарного емоційного настрою — спортивні чи туристичні захоплення, хобі, що потребує ру­хливості.