Ранньою весною буде свіжий щавель.

Можна зараз провести підзимовий посів, щоб отримати свіжу зелень ранньої весни. Насіння сіють без попереднього замо­чування в суху погоду, коли вночі вже спостерігаються заморозки.

Для щавлю не обов’язково вибирати добре освітлені ділянки, позаяк він може рости і в півтіні. Тому посадити його можна під великим деревом або біля паркану. Ця багаторічна рослина віддає перевагу землі зі слабокислою реакцією, багатому на перегній супіщаному або суглинистому ґрунту, вологій і добре дренованій землі, на якій не застоюється вода. Найкраще садити щавель на тому місці, де минулого року росли капуста, селера, петрушка, буряк, морква або редиска.

Після вибору ділянки грядку звільняють від бур’янів, вносять добрива, які перекопують разом із землею. Як добрива можна взяти на 1 кв. м 6 кг компосту або перегною, 15 г хлористого калію і 20 г суперфосфату.

Удобрений перекопаний ґрунт розрівнюють і роблять у ньому борозни глибиною 1-2 см на відстані 15-20 см. Насіння присипають сумішшю садової землі з перегноєм (1:1). Ґрунт після посіву обов’язково прикочують або ущільнюють тильною стороною граблів — це сприяє більш дружному проростанню насіння.