П’ять простих правил профілактики хвороб садових та городніх рослин.

Профілактика потребує часу. Зате ефект буде довгим та стійким. Ще й від застосування отрутохімікатів дозволить відмовитися. Готовий сперечатися, багатьом із вас деякі нижчевикладені принципи вже знайомі. І це добре. Залишиться просто скласти їх у систему.

Отже, правило перше: для посадок треба вибирати стійкі до хвороб та шкідників рослини. Можна, звісно, ​​заперечити: як тут угадаєш? Щоб не вгадувати, а знати більш-менш точно, треба спостерігати і фіксувати: які хвороби притаманні мешканцям вашої грядки. Результати цих спостережень допоможуть при виборі посадкового матеріалу.

Правило друге: вирощуємо лише те, що реально адаптоване до умов городу. Залишаємо в минулому всі ці експерименти щодо впровадження різних екзотів – від сортів до культур. Яке-небудь манго нехай росте там, де йому належить, а в мене йому не вижити, хоч як би мені цього хотілося.

Третє правило: постійний моніторинг — за вашими можливостями, звичайно. Простий (але ретельний) огляд всіх посадок хоча б раз на тиждень творить чудеса. Хворі екземпляри оперативно знищуються — до того, як вибухнула  катастрофа.

Четверте правило – різновид третього. Виявляйте ще не хворі, але просто пошкоджені рослини та вчасно допомагайте їм. Бо вони втрачають імунітет, а через рани відчиняються вхідні ворота для шкідливих мікроорганізмів.

І, нарешті, п’яте правило стосується традиційної процедури поливу. Тисячі і тисячі разів говорено, на жаль, часом без толку — поливаємо строго під корінь, ніяких змочування листя! І все буде гаразд, особливо, якщо цей простенький постулат поєднувати зі своєчасним обрізанням рослин і пунктуальним дотриманням відстаней між посадками.