Приховані способи, якими нами маніпулюють кожен день

Кожен день навколишні люди маніпулюють нами. Багато хто вміє маніпулювати приховано, практично непомітно. Саме про такі види маніпуляцій і піде мова далі.

Маніпуляція «проблемами». Багато хто бере на себе роль жертви. Такі люди можуть жити в образі жертви роками, а іноді і все життя. Вони звикли отримувати своє, говорячи про свої проблеми і натякаючи на необхідність допомоги.

Ігнорування. Батьки робили це з багатьма демонстративно в дитинстві, але є люди, які ігнорують приховано. Наприклад, хтось може не відповідати на ваші повідомлення в соціальних мережах. Якщо ви помічаєте, що людина своїм мовчанням вас дратує, намагайтеся боротися з цими емоціями, адже, швидше за все, вона саме цього і домагається.

Спотворення реальності. Людина-маніпулятор іноді може говорити нам, що з нами щось не так. Це називається «газлайтинг». Такі люди кажуть щось на кшталт «Ти в своєму розумі?», «тобі потрібно лікуватися» і так далі. Мета — зниження вашої впевненості. «Газлайтер» завжди акцентує увагу на ваших невдачах, але ніколи не говорить компліментів і не хвалить за досягнення.

Маніпуляція страхом. У дитинстві нас лякали: «не з’їж кашу — не виростеш». У дорослому житті багато людей чомусь піддаються на подібні провокації і маніпулятивні фрази. Багато хто лякає друзів і знайомих просто так — для сміху, а хтось може робити це заради вигоди.

Марнославні компліментами. Кожна людина хоче здаватися кращою, ніж вона є. Якщо ви любите добре виглядати в чужих очах і постійно потребуєте підтвердження своєї переваги, вами можуть почати маніпулювати. Наприклад, вам можуть зробити втішний комплімент, а потім відразу попросити допомогти в чомусь.