Пози для сну: які і чим небезпечні.

 

Крім того що організму потрібен певний відрізок сна для відновлення, треба пам’ятати і про те, що положення під час сну дуже важливе для якісного відпочинку. Сьогодні ми розповімо про небезпечні для здоров’я пози уві сні і про те, як правильно треба засинати, щоб продовжити собі роки життя.

Положення під час сну

На животі. Найнебезпечнішою позою під час сну є поза на животі. Під час сну шия знаходиться в неприродному скрученому стані, через що погіршується кровопостачання головного мозку. Коли людина спить на животі, її легені стискаються і не відкриваються повністю при вдиху. Таким чином, серце, замість того щоб відпочити, працює в посиленому режимі. Відбувається здавлювання сечового міхура, а здавлювання грудей призводить до втрати пружності і привабливості зони декольте.

Лікарі застерігають від сну на животі і дозволяють спати в такій позі тільки людям з ідеальним хребтом. Після сну на животі можливі болі в шиї, оніміння рук через те, що людина уві сні мимоволі підсовує руку під живіт або під голову. Крім того, є ризик заробити через таку позу головний біль.

Є у даній позі і переваги, наприклад, відсутність хропіння. Також на животі можна спати людям при кольках, для профілактики виразки або гастриту. Важливо не наїдатися на ніч, якщо людина звикла спати на животі. До вибору подушки треба підійти відповідально: вона повинна бути м’якою, плоскою і пружною. На подушці голова повинна лежати рівно.

На спині. Поза набагато краще для сну, але не є ідеальною. У такій позі руки і ноги випрямлені, хребет знаходиться в зручному положенні, не перекручується і не згинається. Сон на спині показаний людям зі сколіозом або проблемами з серцем. Також сон на спині запобігає зморшки, адже на обличчі в такій позі не утворюються складочки і зморшки. Під час сну на спині може зупинятися дихання, а також можуть відбуватися скачки тиску.

На жаль, саме в положенні на спині людина найбільше схильна до хропіння: щелепа западає і заважає правильному диханню. Протипоказано спати в такому положенні вагітним жінкам, людям з астмою. Подушку для сну в позі на спині треба вибирати середньої висоти в міру м’яку. Подушка повинна підтримувати голову, але не піднімати її занадто високо.

На боці. У цій позі не змикаються дихальні шляхи, але іноді хропіння може докучати. А на шиї і грудях в позі на боці утворюються складки і заломи, що переростають в мімічні зморшки. Діти люблять спати на боці з закинутою головою — такий стан може привести до формування неправильного прикусу. Ідеальною позою для сну є поза ембріона, але і тут є нюанси.

Для правильного відпочинку в такій позі треба вибрати пишну і товсту подушку. Лікарі кажуть, що для правильного положення треба 5 подушок, але можна обійтися і однією великою подушкою для вагітних. Вона заповнює простір під шиєю і запобігає згинання хребта, коли подушка знаходиться між ніг. Інстинктивно людина в такій позі з неправильною подушкою підгрібає під себе ковдру, адже в такому положенні тіло може якісно відпочити і не напружуватися.

Тобто у кожної пози є недоліки, то що ж робити? Іноді треба просто довіритися своєму організму. Якщо ви не відчуваєте втоми і неприємних відчуттів в хребті або в м’язах, то ви вибираєте правильну позу для свого організму для відпочинку. Однак лікарі рекомендують лягати спати в позі ембріона або на спині, щоб хоча б засипати в правильному положенні.