Дріжджове підживлення рослин — дешево і сердито.

Дріжджове підживлення рослин сьогодні набуває величезної популярності, так як рослини на нього дуже вдячно реагують, та й результат його застосування перевершує найсміливіші очікування. Відгуки людей, які використовують дріжджове підживлення однотипні: «Рослини ростуть як на дріжджах!».

Дріжджові бактерії пригнічують різні грибкові захворювання рослин, а самі рослини не тільки одержують масу цінних мікроелементів та вітамінів, але й надзвичайно необхідний їм азот у легкозасвоюваному вигляді.

Окремо хочеться виділити таку цінну якість дріжджів, як виділення ними вуглекислого газу. Останній безпосередньо надпозитивно впливає на врожайність, особливо огірків. Раніше в радгоспних теплицях ставили бідони із сухим льодом, при випаровуванні якого виділявся цей газ. Тепер деякі городники ставлять у теплиці бочки зі збродженою зеленою травою або маленькі пластикові цебра із замоченим у воді чорним хлібом. Все це заради вуглекислого газу, що виділяється в результаті бродіння. Але запах від таких бочок стоїть жахливий, а при дріжджовому підживленні запах м’який, слабкий і більше нагадує оладки.

Дуже люблять дріжджове підживлення огірки, томати, перці та баклажани; добре ставляться до нього чагарники, а квіти просто люблять! Троянди від такого підживлення цвітуть просто приголомшливо, з легкістю зносять спеку і посуху. Шанувалникам орхідей на замітку — підгодуйте своїх улюблениць дріжджовим розчином і ви порадієте результату.

Дуже корисні дріжджі і для розсади — після підживлення вона стає міцною і майже не витягується. Взагалі дріжджі позитивно впливають на все, що розвивається – на кореневу систему, розсаду, навіть підвищують схожість насіння овочів та насіння квітів.

Любить дріжджову підгодівлю й суницю. А ось застосування такого підживлення для цибулинних спірне — вони згодом будуть погано зберігатися.

Рецептів дріжджового підживлення рослин багато, і всі вони дуже прості. Розповімо деякі з них.

  1. Складаємо в бочку будь-яку вирвану з городу траву (наприклад: бур’яни, обламані пасинки помідорів, кволу проріджену зелень), заливаємо водою і нехай добу стоїть, гріється. Потім додаємо грам 500 дріжджів і настоюємо дві доби. Добре туди накидати хлібних скоринок, сухарів, черствого хліба тощо. Далі цим розчином поливаємо рослини.
  2. На 3-х літрову банку води беремо півсклянки цукру та 4 пакетики сухих дріжджів. Вода має відстоятися та бути теплою. Спочатку в невеликій кількості води розводимо цукор і дріжджі, потім в цей розчин доливаємо воду, що залишилася. Все, ставимо в тепле місце, хай собі бродить. Коли бродіння закінчиться, розводимо отриману рідину теплою водою (1 склянка бражки на відро води) і поливаємо огірки-баклажани (не менше 1 літра на рослину).
  3. 50 г сирих дріжджів розмішуємо у відрі теплої води, даємо настоятися 2-3 години і поливаємо рослини по півлітра під кущ.
  4. 100 грам сирих дріжджів розмішуємо у відрі теплої води, додаємо півлітрову банку якогось старого варення або чогось солодкого і нехай бродить. Після цього беремо склянку бражки, розбавляємо в 5 літрах води і поливаємо під корінь або по зеленому листі.

Порада: деякі «теоретики» рекомендують у бочку з дріжджовим розчином крім зеленої маси додавати гній. Не треба так робити! Так, для рослин це трохи корисніше, але вирувати і переливатися через край буде о-го-го!

Зверніть увагу! Для того, щоб дріжджове підживлення діяло, обов’язково потрібно тепло, тобто температура не нижче 20 градусів, і грунт повинен вже бути прогрітим. Підгодовувати потрібно 2-3 рази на сезон.

Порада: коли робите дріжджовий розчин, обов’язково візьміть більшу тару, щоб йому було де бродити.

Поливати дріжджовим розчином можна як під корінь, так і на листя. В останньому випадку він діє як позакореневе підживлення та захищає рослини від різних грибкових захворювань.