Після 50 років серцю треба 2 чашки кави.

Ряд корисних властивостей кави поповнився даними, які змогли отримати дослідники з Інституту серця і діабету імені Бейкера в Мельбурні. Вивчаючи вплив кави на здоров’я, австралійські вчені виявили, що вживання ароматного напою приносить особливу користь у віці після 50 років, допомагаючи людям поліпшити стан серця.

«У людей старших 50 років, які випивали дві або три чашки кави на день, ризик розвитку серцевих захворювань знижується на 10-15 відсотків», — заявили фахівці.

Також вченими було помічено, що дві-три чашки кави на день роблять позитивний вплив на тих, хто вже має серцеве захворювання — споживання кави в цьому випадку сприяє зниженню ризику ранньої смерті.

Коментуючи отримані результати, професор Інституту Пітер Кістлер зауважив, що щоденному вживанню кави не слід перешкоджати — навпаки, напій слід включати в раціон людей із захворюваннями серця і без них. Вчений констатує, що кава містить понад 100 сполук, дія яких асоціюється з більш низьким рівнем запалення — це безпосередньо і позитивно впливає на стан серця.

На думку професора Кістлера, вживання кави є особливо актуальним в наші дні, коли людям доводиться боротися з вірусною інфекцією і її наслідками. Дослідження показали, що багато пацієнтів після перенесеного коронавірусу стали в істотній мірі схильними до серцево-судинних захворювань, що виникають в результаті запалення, якому організм піддався при хворобі.

burinnia