Ознаки нестачі вітамінів і мікроелементів у вашому організмі.

З приходом весни організм людини стикається з авітамінозом, або нестачею деяких окремих вітамінів. А цієї весни тим більше — у стресовій ситуації та недоступності багатьох продуктів організм може почати сигналізувати про їх нестачу. Про що ж говорять різні симптоми? А ось про що.

Кровоточивість ясен — це ознака нестачі вітаміну С в організмі. Потрібно звернути увагу на ваше харчування, більше вживати цибулі, часнику, фруктів, овочів. Корисно пропити настій шипшини, відвар соснової хвої.

Зарадити проблемі можна прополіскуванням ротової порожнини спиртовою настоянкою аїру і прополісу або слабким розчином перекису водню.

Гусяча шкіра на ліктях — це ознака нестачі вітаміну С і А в організмі. Вітаміну А дуже багато у всіх овочах і фруктах оранжевого кольору: моркві, гарбузі, помідорі, абрикосах, куразі, тощо. Потрібно памятати, що вітамін А засвоюється тільки в комбінації з жирами — рослинними або тваринами.

Суха шкіра тіла — нестача вітаміну Е. Багато його в горіхах, жирній рибі, в рослинних оліях.

Ламкі нігті і волосся — не вистачає організму вітамінів групи В і кальцію. Багато вітамінів групи В у проросшому зерні, цільних зернових кашах, цільнозерновому хлібі.

Дратівливість — свідчить про те, що організму бракує рослинної їжі. Споживайте більше кураги, чорносливу, буряка.

Потреба солоного в раціоні (солоні помідори, огірки, оселедець) — це ознака наявності інфекції в організмі, або загострилися запальні процеси, і, перш за все в сечостатевій системі.

Нічні судоми ніг — ознака нестачі в організмі калію і магнію. Потрібно звернути увагу в їжі саме на продукти, які містять ці мінеральні елементи.

Не можете втриматися від солодкого, можливо, ваша нервова система виснажена, і вам потрібне швидке енергетичне підживлення — глюкоза. Ну що ж, якщо у вас немає діабету, то не забороняється. Тільки вживати в цьому випадку потрібно мед, гіркий шоколад, щоб не виникали проблеми з боку шлунково-кишкового тракту.

Тяга до кислих продуктів можливо у вас знижена кислотність. І навпаки — якщо ви не можете їсти лимон, навіть кефір, у вас з’являється печія, тяжкість в шлунку, то у вас підвищена кислотність шлункового соку. В обох випадках, необхідно відновити кислотність шлункового соку.

Якщо вас тягне на гірке, то у вас проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Тут підійде дуже м’яке розумне очищення організму. Хочеться гострого, трохи вживайте — це стимулює травлення. Але занадто багато — подразнює слизову оболонку шлунково-кишкового тракту. Не вживайте гостру їжу натщесерце. Так само як і холодна вода на голодний шлунок, пригнічує травний процес.

Потреба в прісній їжі — у вас гастрити, проблеми з печінкою. Допомагайте своєму організму, бо прісна лужна їжа знімає спазми, заспокоює шлунок.

Якщо їжа здається прісною, позбавленою смаку, то це свідчить про депресію.