Ознаки того, що у людини скоро буде інсульт

Раптовим інсульт тільки здається. Якщо у тебе є літні родичі, наступна інформація буде надважливою. Прочитай і запам’ятай ці чотири ознаки, за якими можна визначити, чи станеться у людини інсульт і чи потрібно йому надати медичну допомогу.

  1. Попроси людину, у якого ти підозрюєш передінсультний стан, широко посміхнутися.   Людина з підозрою на інсульт посміхнутися не зможе або ж з великим трудом видасть криву посмішку.
  2. Попроси людину, яка щойно впала (їй здається, що вона  спіткнулася), вимовити довгу виразну фразу. Необов’язково складну, головне, щоб вона була довше трьох слів. Наприклад, таку: «Я зачепився через власні ноги і впав, але тепер зі мною все в порядку». Людина в передінсультному стані не зможе вимовити довгу фразу виразно.
  3. Попроси людину, яка відчуває себе дивно, підняти руки над головою. Якщо у нього інсульт, то навіть таку просту дію йому виконати не вдасться, а якщо вдасться, то лише частково.
  4. Попроси людину, якій стало погано, висунути язик. Іноді доводиться висовувати його першій — багато людей   соромляться і відчувають себе ніяково. Мова постраждалої людини буде зігнутою.

Якщо ти виявиш у людини похилого віку хоча б одину з цих ознак, терміново вези його до лікарні. Викликай швидку, попереджай про ситуацію медиків. Вони точно знають, що потрібно робити.

Є ще кілька ознак, які люди помічають ще до того, як їх стан значно погіршиться. До цих ознак можна віднести оніміння пальців або цілком кінцівок, запаморочення, головний біль, сильну нудоту і різке падіння зору одного або обох очей.