Нормальний пульс: скільки ударів?

Кількість ударів пульсу залежить від віку. Ось яким є нормальний пульс у залежності від віку:

  • Немовлята, 0 років: 140 ударів за хвилину.
  • Діти від 2 до 10 років: 90—120 ударів за хвилину.
  • Підлітки від 14 до 17 років: 80—85 ударів за хвилину.
  • Дорослі: 60—80 ударів за хвилину.
  • Літні люди: 80—85 ударів за хвилину.

ЯК НОРМАЛІЗУВАТИ  ПУЛЬС

1.Зайнятися фізкультурою або спортом — це природній метод знизити пульс. Пробіжки, плавання, велосипед та  інші фізичні навантаження, які розвивають витривалість, — найліпший вибір! Спортсмени мають, як правило, нижчий пульс. Накачаний серцевий м’яз може прогнати через організм більше крові, роблячи меншу кількість ударів.

2.Легкий і зручний одяг, допоможе підтримувати нормальний пульс. А надто ті­сний (спідня білизна) або надто жаркий (не дихає) часто при­зводить до прискореного се­рцебиття.

3.Добре відпочити — поменше нервуватися. Кожен може помітити на собі, що коли він не­рвує чи переживає, то серце по­чинає просто колотитися. Така ситуація, як­що трапляється часто, негати­вно впливає на здоров’я, й на серце зокрема. Тому   відпочинок, повноцінний сон, повний релакс добре допомо­жуть привести в норму пульс і здоров’я в цілому.

ПОНАД 90 – НЕБЕЗПЕЧНО!  Мати високий пульс постійно — небезпечно для здоров’я. Ре­зультати дослідження науковців Данії показують, що підвищений пульс — це тло для розвитку се­рцево-судинних захворювань. Таким чином, у людей, що ма­ють пульс більш як 90 ударів на хвилину (у спокійному стані), ризик передчасно померти від серцевого нападу збільшується майже втричі.