Корисність перцю залежить від його кольору.

Лікарі з’ясовували болгарський перець якого кольору корисніший.

Болгарський перець — єдиний із перців не містить капсаїцину, тобто речовини, що надає йому пекучості. Саме тому він солодкий. Кольори такого продукту це не просто результат селекції, як могло б здатися. У болгарському перці є ціла низка корисних мікроелементів, при цьому, залежно від кольору продукту, вміст їх відрізняється. То який же перець корисніший?

Перший важливий мікроелемент, який є в болгарському перці — вітамін С. У жовтому перці міститься три добові норми цієї речовини на 100 г продукту. І це абсолютний рекорд для всіх овочів та фруктів. У червоному перці — дві добові норми, а зеленому близько 80%, тобто приблизно одна добова норма.

Вітамін С, як зазначили медики, потрібен для хорошого стану шкіри, оскільки необхідний для колагену та еластину – білків, що підтримують шкіру у підтягнутому стані. Також вітамін С потрібен для еластичності судин.

Наступна корисна речовина, яку можна знайти в болгарському перці — вітамін А. У червоному продукті такого провітаміну міститься багато — 60% норми на 100 г продукту, тобто в 150 грамах перцю червоного кольору буде знаходитися добова норма вітаміну А. У жовтому його 10%, а в зеленому майже немає – лише 4%.

Як зазначив імунолог Андрій Продеус, цей провітамін дуже потрібний для зору. «Сітківка ока здатна сприймати колір за допомогою речовини під назвою родопсин. І ця речовина не утворюватиметься, якщо немає провітаміну А. Виходить, що за його відсутності не буде і нормального колірного зору», — наголосив Андрій Продеус.

Третій важливий компонент продукту – калій. Це найважливіший елемент для м’язових скорочень та роботи систем виділення організму. З огляду на колір, рейтинг корисності різних болгарських перців виявився таким. Жовтий – на першому місці, зелений – на другому, а червоний – лише на третьому.

Таким чином, жовтий перець усіх переміг, і його можна назвати найефективнішим.

Також лікарі дали поради щодо використання продукту в їжу. Так, лікарі та професійний кухар підкреслили, що болгарський перець краще не піддавати термообробці, тому що, наприклад, вітамін С вже при нагріванні до 60 градусів починає руйнуватися, а до 100 градусів і зовсім зникає. Тому при приготуванні лечо варто розуміти, що цього вітаміну там не буде. Так що оптимальним рішенням для максимуму користі стає салат зі свіжих перців, заправлений йогуртом.