Коли високе бадилля, а бульби, як горох

Буває що картопля починає  йти у   бадилля, яке вже виросло вище за 1 м. Зазвичай картопля жирує, якщо від душі були внесені гній або перегній. Ці добрива багаті на азот, від якого бадилля росте до даху, а замість бульб формується «горох».

Зайві поливи або тривалі дощі теж можуть викликати жирування бульб. А якщо й вродить нормальна картопля, то вона буде погано зберігатися взимку.

Боротьба з жируванням

У цих випадках борються з жируванням рослин, обмежуючи поливи і вносячи фосфорні добрива. Наприклад, внесення 100 г суперфосфату на 10 л води зупиняє зростання бадилля і змушує кущі формувати бульби.

Можна піти іншим шляхом — нахилити і прим’яти бадилля. У результаті рослини також на два тижні зупиняються у зростанні, і з’являється можливість нормального утворення бульб. Спосіб гарний тим, що він безкоштовний, не вимагає ані стимуляторів, ані добрив.

burinnia

Але підживлювати потрібно

Взагалі, добрива під картоплю вносити треба. Вперше — одразу після появи сходів: сечовину або аміачну селітру, 10-15 г на 10 л води. Правда, якщо зробили навесні або восени заправку ґрунту добривами або гноєм, то першу підгодівлю краще пропустити, інакше картопля може піти у бадилля.

Другу підгодівлю проводять, коли рослини підгортають. До речі, дуже важливо вчасно провести не лише підгодівлі, а й підгортання, перше робиться за умови досягнення бадиллям довжини у 20-25 см. Спочатку розсипають по 20-30 г нітрофоски на погонний метр міжрядь. Після цього підгортають рослини таким чином, щоб добрива залишились всередині ґрунту.

Якщо ґрунт був добре заправлений, тоді у інших підгодівлях немає потреби. Але не забудьте зробити ще одне підгортання, коли картопля викине бутони квіток.

Протягом літа ефективними є позакореневі підживлення калієм, фосфором і магнієм з іншими мікроелементами. Позакореневі підживлення поєднують з захисними обприскуваннями від колорадського жука і фітофтори. Такі суміші дуже ефективні і дають кращий ефект, ніж окреме внесення.