Експерти порадили збирати овочі рано-вранці

Біологи розповіли, що уражай з грядок треба  збирати рано вранці. Урожай, зібраний вранці, є найбільш екологічно чистим. Чому це так, повідомляє Господа.com.ua.

Найактивніший процес фотосин­тезу і нарощування маси рослини (і врожаю) відбувається при тривалому прямому соняч­ному освітленні, розповіли експерти-біологи виданню.

При цьому повітря та сонячна енергія потрібні не тільки надземній частині рослин, але й корінню і кореневим волоскам, щоб елементи розчинів і повітря могли взяти участь у будівництві органічного тіла коренів та плодів. У цей час рослина активно прокачує через себе вологу з ґрунту.

Уночі рідинна «помпа» рослин працює від листя до коренів. Хімічні елементи, які були у ґрунтових розчинах і повітрі, але не потрібні саме цій рослині, виводяться з неї через коріння в ґрунт і через спеціальні продихи на рослині назад в атмосферу.

Тому урожай, зібраний рано-вранці, а краще –  до сходу сонця, коли рослина ще не почала «прокачувати» через себе розчини ґрунтових мінералів, є найбільш екологічно чистим, повідомили експерти.

 

Ще читайте  Як зробити, щоб після посадки картопля була невразливою для шкідників,

а також  Названо п’ять головних помилок, що можуть залишити вас без урожаю картоплі.