Біологи розповіли, що уражай з грядок треба збирати рано вранці. Урожай, зібраний вранці, є найбільш екологічно чистим. Чому це так, повідомляє Господа.com.ua.
Найактивніший процес фотосинтезу і нарощування маси рослини (і врожаю) відбувається при тривалому прямому сонячному освітленні, розповіли експерти-біологи виданню.
При цьому повітря та сонячна енергія потрібні не тільки надземній частині рослин, але й корінню і кореневим волоскам, щоб елементи розчинів і повітря могли взяти участь у будівництві органічного тіла коренів та плодів. У цей час рослина активно прокачує через себе вологу з ґрунту.
Уночі рідинна «помпа» рослин працює від листя до коренів. Хімічні елементи, які були у ґрунтових розчинах і повітрі, але не потрібні саме цій рослині, виводяться з неї через коріння в ґрунт і через спеціальні продихи на рослині назад в атмосферу.
Тому урожай, зібраний рано-вранці, а краще – до сходу сонця, коли рослина ще не почала «прокачувати» через себе розчини ґрунтових мінералів, є найбільш екологічно чистим, повідомили експерти.
Ще читайте Як зробити, щоб після посадки картопля була невразливою для шкідників,
а також Названо п’ять головних помилок, що можуть залишити вас без урожаю картоплі.
