Ефективні і дуже важливі правила схуднення

 

Чому не вдається схуднути? Справа в тому, що суворе дотримання дієти і фізичні навантаження не єдині в досягненні ідеальної фігури. Психологи і дієтологи впевнені: якщо змінити деякі свої звички, можна завжди залишатися у хорошій формі і чудово почуватися.

Отже, ефективні і дуже важливі  правила схуднення:

  • Негайно відмовтеся  від солодких і газованих на­поїв. Багато хто навіть не може собі уявити, скільки насправді калорій міститься у солод­ких напоях. Щоб трохи зрозуміти ситуацію, досить простих математичних підрахунків: стандартна чашка чаю з двома ложками цукру містить приблизно 70 ккал, без цукру — 10 ккал. Скільки в середньому чашок за день випиває людина — від 3 до 6. За кало­рійністю це можна прирівняти до 1-2 прийо­мів їжі, тож доцільно замінити таке питво на чисту воду з лимоном або чай без цукру.
  • Звикайте пити більше води. Якщо пити більше чи­стої води, то обмінні процеси в організмі бу­дуть проходити набагато швидше. Значить, і процес схуднення буде інтенсивнішим.
  • Замініть великі тарілки на малі. Дієтологи рекомендують для зниження ваги прийма­ти їжу маленькими порціями, але 5-6 разів на день. Якщо їсти з маленьких тарілок, на­сичення відбуватиметься швидше, оскільки більша частина тарілки буде зайнята їжею і складатиметься враження, що їжі багато. Важливо їсти не кваплячись і ретельно пе­режовувати кожен шматочок.
  • Варто дотримуватися режиму. Необхідно привчити себе їсти в один і той же час. І в жодному разі не пропускати при­йомів їжі, бо для організму це певний стрес, що може стати сигналом для накопичення жирової тканини.
  • Негайно відмовтеся  від шкідливих продуктів. До шкідливих продуктів відносять напівфабри­кати, майонез, чіпси, шоколадні батончики й інші джерела так званих порожніх калорій. У таких продуктах міститься велика кіль­кість трансжирів, які накопичуються в ор­ганізмі і стають причиною не тільки зайвої ваги, а й утворення атеросклеротичних бляшок. Цим продуктам не місце на столі, їх можна замінити здоровою їжею, приго­тованою на парі або відвареною.
  • Запамятайте «Правило яблука». Коли виникає ба­жання перекусити, це не завжди означає, що організму необхідна їжа. Можливо, вар­то просто випити води або щось пожувати. Щоб перевірити, чи справді ви зголодніли, необхідно подумати, чи хотілось би вам за­раз з’їсти яблуко. Якщо відповідь ствердна — ви справді голодні, настав час перекуси­ти.
  • Не прогавте  можливості порухати­ся. Кожен, навіть незначний рух — це спа­лювання калорій, тому не слід спрощувати собі життя всіма можливими способами. Рухатися слід у кожному зручному випад­ку — збігати в магазин, прогулятися з со­бакою, піднятися пішки по сходах, зробити присідання під час розмови телефоном тощо.
  • Не відмовляйтеся від ранкової за­рядки. Кілька ранкових вправ здатні по­дарувати заряд бадьорості на цілий день, а це означає, що протягом дня ви будете продовжувати більше рухатися і спалювати більше калорій.
  • Завжди висипайтеся. Якщо людина висипля­ється, у неї в крові присутня достатня кіль­кість гормонів апетиту — греліну і лептину. Недосипання ж призводить до зниження їх конце нтрації, через що їжа погано пере­травлюється і відкладається в жир.
  • Мотивація. Для того, щоб швидко і ефективно схуднути, а також зберегти до­сягнутий результат, необхідна позитивна й сильна мотивація. Бути здоровим, струн­ким, підтягнутим і бадьорим — це гідна мо­тивація на шляху до ідеальної фігури.