Цікаві дослідження про сон дітей

Дослідження вчених показують, що ранній відхід до сну робить дітей більш здоровими і зміцнює психіку їх мам. У абсолютно серйозному, науковому сенсі цього виразу. У межах державного проекту «Ростемо в Австралії» вчені Мельбурнського інституту Мердока провели дослідження 10 700 дітей у віці 4 і 7 років та їх батьків. Через кілька років дослідження було продовжене, коли дітям виповнилося відповідно по 7 і по 10 років.

Діти, які лягали спати рано, продемонстрували набагато міцніше здоров’я, ніж їх ровесники, які не мали такої звички. Крім того, мами цих здорових дітей також були менш схильними до стресів і неврозів.

Діти, яких укладали пізно, крім гіршого фізичного здоров’я, через кілька років життя у такому режимі, продемонстрували і   погіршення поведінки   у бік непослуху і відсутності дисципліни.

Наскільки рано необхідно укладати дітей спати? Австралійські вчені визначили оптимальний час відходу до сну о 20:30. Йдеться про дітей дошкільного віку. Під час дослідження виявилося, що вирішальну роль відіграє не тривалість сну, а саме ранній відбій. (Відзначимо, що загальні медичні рекомендації щодо тривалості  дитячого сну такі: 9-11 годин для молодших школярів і 10-13 годин для дітей дошкільного віку).

Чому ранній відбій надає такий вплив? Причина у тому, що у маленьких дітей пікові показники мелатоніну, гормону сну, припадають на 8 вечора. Засинання саме у цей час або трохи пізніше дозволяє дітям добре висипатися і зростати здоровими.

А який зв’язок з душевним здоров’ям батьків? Комплексний. По-перше, ви отримуєте особистий час для себе, а це щодня необхідно кожній людині. По-друге, діти, які виспалися, потім протягом цілого дня доставляють вам менше клопоту, ніж якби вони вередували з невідомих їм самих причин.

І як їх укладати? Вчені рекомендують завершувати усі галасливі ігри за годину до сну, і вимикати усі електронні подразники — телевізори, комп’ютери і т. п. Яскраві екрани стимулюють мозок і блокують вироблення мелатоніну. А ось прослуховування книги на ніч або аудіо-казки, або музики, навпаки, сприяє засинанню. Коли людина слухає, у неї сповільнюється пульс і знижується кров’яний тиск. А це лише на користь малюкам.