Чому я бідний? Через типові помилки!

«Куплю, бо це ж розпродаж». Не варто купувати речі, які вам не потрібні навіть за найвигіднішою ціною. Ви не зможете насолодитися непотрібною  річчю. Вона просто буде займати місце у вашому домі. А ще, у вас може загостритися почуття докорів сумління (коли гроші закінчаться, річ буде нагадувати вам про непотрібні витрати.

» Легко заробив, тому легко  витрачаю». Спостерігається тенденція: виграшні гроші дуже швидко витрачаються. Ті люди, які випадково виграли або заробили велику суму, не просто не стали багатими на довгі роки, а навіть «пішли в мінус» (є безліч таких прикладів).   Пам’ятайте про те, що вам авансом був зроблений великий подарунок. І від того, як ви розпорядитеся цим подарунком, буде залежати ваше майбутнє. Не факт, що завтра ваше робоче місце збережеться і буде належати саме вам. Життя непередбачуване, тому не варто поспішати все витратити.

«Моє весілля буває раз у житті».  Весілля дійсно є дуже важливим торжеством в житті кожної людини. Однак потрібно пам’ятати про те, що всього лише один яскравий день не повинен залишатися єдиним щасливим на довгі роки.   По-перше, не факт, що він пройде так, як хочеться, і не принесе розчарувань. По-друге, хіба це варто того, щоб брати кредити на величезну суму і починати сімейне життя з довгих поневірянь і боргів?

«Я себе люблю, тому це  собі дозволю». Люди плутають неправильний розподіл грошей з любов’ю до себе. Йдеться про те, що випадково або тимчасово розбагатілі люди намагаються ні в чому собі не відмовляти. Вони вважають, що заслуговують найдорожчих для себе подарунків і комфортного життя. При цьому  забувають, що гроші мають властивість закінчуватися. Тобто сьогоднішні витрати можуть бути останніми на довгий період.

«Це особливий випадок, який я не можу пропустити».   Виняткових випадків може бути багато. Для декого — це раніше згадане весілля, для інших — п’ятдесятирічний ювілей. Можна з упевненістю сказати, що не тільки 50 років, і але всі інші дні народження трапляються один раз в році і один раз в житті. Варто  скласти список  важливих речей, на які вам варто витратитися (попередньо об’єктивно оцінивши розміри своїх фінансів), а все інше просто ігноруйте, інакше спокуси залишать вас без грошей.

«Минулого місяця я багато накопичив, тому в цьому все витрачу». Якщо ви вирішили економити або збирати гроші, пам’ятайте про те, що цей процес повинен бути тривалим.   Будьте послідовним у своєму бажанні  і дбайливо ставитеся до грошей.