Чи можна обрізати яблуні взимку .

Якщо в осінній або весняний період не вистачає часу, можна перенести обрізку на кінець лютого. У цю пору року яблуні перебувають в стані спокою і легко переносять обрізку. Температура повітря на вулиці повинна бути не нижче -8 градусів, щоб кора яблуні не пошкодилася.

Більшість дачників вважають, що якщо робити все правильно, то обрізка яблуні в кінці зими допустима.

Добре переносять зимову обрізку такі сорти яблунь, як антонівка, Папіровка, Титовка, Білий налив, Ароматне. Якщо восени ґрунт під яблунями з середньою зимостійкістю був оброблений і удобрений мінеральними сумішами, то взимку можна обрізати і такі дерева.

Починайте будь-які роботи з обрізки плодових дерев із самих попсованих, найстаріших і найзапущеніших гілок. Саме вони завдають шкоди вашому врожаю. Далі потрібно просуватися по наростаючій: ліквідувати зайві пагони і надати гілкам кущової форми. Висота стовбура повинна бути не більше півтора середнього людського зросту. Інакше збирання врожаю буде проблематичним, а самі плоди — кволими та неякісними.

Переваги зимової обрізки в тому, що видалення промерзлих гілок садовим інструментом вимагає менше фізичних зусиль. Після обрізки рану потрібно замазати сумішшю на основі оліфи, натуральних смол, рослинної олії.

burinnia

Молоді деревця взимку обрізати не варто. Тільки якщо зима тепла і восени не була проведена формуюча обрізка.