Час відгодовувати індичку до різдвяного столу

Добре приготована індичка — справжня окраса різдвяного столу. А для того щоб птах набрав оптимальної ваги, його потрібно правильно годувати і створити для нього оптимальні умови утримання.

При нормальних умовах утримання та годівлі індички в однорічному віці набирають до 9-12 кг. Дорослих індиків на початку осені годують 4-5 разів на день і тричі в холодну пору року. Загалом раціон птиці складається з пророщеного зерна, вологої суміші рекомендованих продуктів із додаванням зелені, сіна і трав’яного борошна (наприклад, товченої сушеної кропиви). Крім того, поживність раціону підтримує силос, основою якого є кукурудза. Обов’язкове доповнення до щоденного харчування — морква, зелень хвої і горобинові ягоди. У цих продуктах міститься необхідний індикам вітамін С.

А що ж робити, якщо індички не набирають вагу?

Перш за все, необхідно з’ясувати, чи здорова птиця, оскільки перша причина цього явища — це відмова від їжі. Друга причина — меню, від складу якого залежить, чи буде індичка добре рости й важчати. їжу потрібно готувати безпосередньо перед подачею, а годівниці дуже ретельно мити. Вода повинна бути у відкритому доступі, завжди свіжа і не холодна (+ 23-25 градусів).

Для того щоб індики добре набирали вагу, слід також дотримуватися певних правил.

Птицю треба годувати не рідше 4-х разів на день, меню має складатися із зелених кормів і мішанок. Основними продуктами є яйця, молоко, сир, дріжджові корми, вівсяне і пшеничне борошно. Дорослі індики повинні споживати не менше 800 г комбікорму на день. Слід віддавати перевагу готовим комбікормам, позаяк вони більш збалансовані, ніж корми домашнього приготування. Неприпустимо також, щоб воло птиці переповнялося, за цим необхідно стежити. Перегодовування індиків тільки шкодить їхньому здоров’ю.