6 речей, яких точно не варто чекати від шлюбу.

Тільки в казках буває: «вони побралися і жили довго й щасливо». У реальному житті таких гарантій вам ніхто не дає…

1. Весілля врятує стосунки

Багато хто сприймає одруження як пластир, яким можна скріпити стосунки, що не тримаються купи. Саме тому пропозиції одружитися нерідко роблять саме після спроби розійтися. У пам’яті ще живі відчуття цукерково-букетного періоду, і штамп у паспорті покликаний все відкотити до тих приємних моментів. Вважається, що весілля все зміниться на краще. Але це не так.

Стосунки будуються на взаємодії двох людей. Якщо до шлюбу між ними не було уваги, поваги, довіри, мало що зміниться після весілля.

Швидше за все, пластир справді спрацює, але ненадовго. Ейфорія свята допоможе із задоволенням приміряти нові ролі. Проте, незабаром вона вивітриться, а тріщина у взаєминах стане загрозливою.

burinnia

2. Подружжя належатиме один одному

У цю фразу можуть вкладатися різні твердження, наприклад:

• Подружжя має проводити весь вільний час один з одним.

• Вони мають остаточно припинити спілкуватися з людьми протилежної статі, зокрема у соцмережах.

• Хобі — для неодружених, а в шлюбі потрібно нарешті відмовитися від своїх захоплень на користь сім’ї.

Якщо хтось дійсно хоче, щоб партнер після одруження забув про всі захоплення, то він виглядає не закоханим, а божевільним. Кожна людина потребує особистого простору і часу — хтось більше, хтось менше. І у кожного має бути право на це.

Людина після весілля, як і раніше, належить собі, тому питання, хто, кому і що винен, вирішуються переговорами. Це складніше, ніж апелювати до вікових традицій, гендерних ролей, але продуктивніше.

3. Подружжя завжди погоджуватиметься один з одним

Навіть люди з дуже близькими поглядами, з деяких питань можуть мати різні думки. Коли йдеться про неключові для стосунків речі, розбіжності навряд чи щось зіпсують. Але буває, що партнери висловлюють різну думку про фундаментальні речі. Наприклад, один хоче дитину, а другий – ні. І тут уже заплющити очі на розбіжність у поглядах не вдасться. І вихід із цієї ситуації теж полягає не в тиску, маніпуляціях та вмовляннях. Чесніше все обговорити і, в разі непримиримих розбіжностей, – розійтися.

4. Чоловік зароблятиме, дружина — забезпечуватиме затишок

Буває, що після шлюбу починаються стереотипні претензії. Наприклад, чоловік вимагає, щоб дружина повністю звільнила його від роботи по дому, бо це «жіноча справа». Або навпаки, жінка чекає, що чоловік візьме на себе утримання усієї сім’ї.

Насправді у шлюбі немає розподілу обов’язків за замовчанням. Хіба що делегувати пологи не вдасться: тут задіяна фізіологія. Решта — питання домовленостей.

Ніхто не зобов’язаний обслуговувати або забезпечувати іншу дорослу людину. Можна розподілити роботи між собою будь-яким способом або навіть залучити до них запрошених фахівців за гроші.

5. Інтим у шлюбі — на першу вимогу

Для сексу проти бажання у шлюбі існують різні евфемізми: подружні обов’язки тощо. Але треба називати речі своїми іменами: це сексуальне насильство, і воно не перестає таким бути навіть після весілля. Воно є і вважається злочином більш ніж у 100 країнах світу. Проте зі статистики видно, що до поліції потрапляють лише поодинокі заяви про такі злочини, де, як правило, крім зґвалтування фігурують ще й побої.

Здається все зрозуміло, але давайте зафіксуємо. Секс проти бажання – це зґвалтування. Штамп у паспорті на це не впливає. Обидва партнери повинні хотіти інтиму. Якщо один із них проти, інший не повинен домагатися цього силою.

Але є ще один важливий момент. Люди можуть погоджуватись на близькість, не озвучуючи свого небажання. Другий партнер просто не в курсі, що займається сексом із людиною, яка проти. Це глобальна проблема, що сягає корінням у традиції. І хоча у всьому світі її швидко не усунути, в окремій парі зробити це досить просто, якщо ставитися один до одного з повагою.

 

6. Шлюб стане гарантією щастя

Весілля не страхує ні від печалі, ні від самотності. Для багатьох пар одруження стає наступним кроком у розвитку стосунків, і вони почуваються щасливими у статусі чоловіка та дружини. Проте люди одружуються і з інших причин, наприклад, через тиск з боку батьків або в прагненні нарешті з’їхати від них. Початкову проблему в цьому випадку шлюб вирішить, але може підкинути нові, якщо самі стосунки не задовольняють.

З казок ми знаємо, що за весіллям слідує традиційне «і жили вони довго і щасливо». У житті таких гарантій вам ніхто не дасть.