Якщо ноги промокли: як врятуватися від проблем

Якщо ви промочили ноги в холодну погоду, то перелік можливих неприємних наслідків вражає. Дуже легко застудитися, підхопити нежить чи гостре респіраторне захворювання. Якщо у вас хронічні хвороби нирок і сечового міхура, то вони відразу «відгукнуться», якщо ж їх не було, то з’являться. Як-от цистит, запален­ня придатків у «супроводі» болів у крижах і під час сечовипускання. У чоловіків можливі прояви простатиту або його загострення. Ще може підстерігати запалення сіднич­ного нерва з болями в сідницях. Якщо ноги промокають часто, до «букета» додаються ще й захворювання шкіри.

Ось кілька нескладних рекомендацій, які допоможуть уникнути важких наслідків.

* Якщо немає можливості негайно пе­ревзутися, то хоча б просушіть мокре взут­тя біля обігрівача чи батареї. Навіть якщо неприємність сталася по дорозі на роботу, знайдіть відповідне місце і спробуйте зро­бити масаж стоп обертальними рухами або просто розітріть стопи руками. Завдяки різ­кому притоку крові до стоп активізуються захисні функції організму і застуді вдасться запобігти.

с Ще можна потримати руки під струме­нем гарячої води (не окропу) — це активізує точки на долонях, які відповідають за за­хист організму.

« Якщо ж ви прийшли з мокрими нога­ми додому, скористайтесь для масажу(!) спиртом чи навіть коньяком. Ступні набули рожевого відтінку — вони зігрілись, і проце­дуру можна закінчувати.

burinnia

Є й інші дієві засоби для зігрівання.

Можна зробити ванночку для ніг з гірчи­цею чи морською сіллю.

За допомогою клаптика тканини втерти у ступні спиртову настоянку перцю й одяг­нути теплі шкарпетки.

Випити трав’яного чаю, додавши імби­ру, який прискорює обмінні процеси й цим сприяє зігріванню.

Дуже змерзли і ванночка для ніг не дасть бажаного ефекту? Прийміть ванну з відваром трав: 5 ст. ложок суміші ромаш­ки аптечної, шавлії, листя м’яти перцевої і кропиви дводомної залити 1 літром окропу, пів години прокип’ятити на слабкому вогні і вилити у ванну.

Якщо немає протипоказань, перед сном можна випити глінтвейн.

Ще один хороший засіб — ефірні олії. Сьогодні у багатьох є аромалампа, якщо ж її немає, достатньо нанести кілька крапель на ділянку грудної клітки. Олії цитрусових, евкаліпта, чайного дерева, ялиці, сосни чинять протизапальну, антисептичну і зміц­нювальну дії на організм.