Якщо ви промочили ноги в холодну погоду, то перелік можливих неприємних наслідків вражає. Дуже легко застудитися, підхопити нежить чи гостре респіраторне захворювання. Якщо у вас хронічні хвороби нирок і сечового міхура, то вони відразу «відгукнуться», якщо ж їх не було, то з’являться. Як-от цистит, запалення придатків у «супроводі» болів у крижах і під час сечовипускання. У чоловіків можливі прояви простатиту або його загострення. Ще може підстерігати запалення сідничного нерва з болями в сідницях. Якщо ноги промокають часто, до «букета» додаються ще й захворювання шкіри.
Ось кілька нескладних рекомендацій, які допоможуть уникнути важких наслідків.
* Якщо немає можливості негайно перевзутися, то хоча б просушіть мокре взуття біля обігрівача чи батареї. Навіть якщо неприємність сталася по дорозі на роботу, знайдіть відповідне місце і спробуйте зробити масаж стоп обертальними рухами або просто розітріть стопи руками. Завдяки різкому притоку крові до стоп активізуються захисні функції організму і застуді вдасться запобігти.
с Ще можна потримати руки під струменем гарячої води (не окропу) — це активізує точки на долонях, які відповідають за захист організму.
« Якщо ж ви прийшли з мокрими ногами додому, скористайтесь для масажу(!) спиртом чи навіть коньяком. Ступні набули рожевого відтінку — вони зігрілись, і процедуру можна закінчувати.
Є й інші дієві засоби для зігрівання.
Можна зробити ванночку для ніг з гірчицею чи морською сіллю.
За допомогою клаптика тканини втерти у ступні спиртову настоянку перцю й одягнути теплі шкарпетки.
Випити трав’яного чаю, додавши імбиру, який прискорює обмінні процеси й цим сприяє зігріванню.
Дуже змерзли і ванночка для ніг не дасть бажаного ефекту? Прийміть ванну з відваром трав: 5 ст. ложок суміші ромашки аптечної, шавлії, листя м’яти перцевої і кропиви дводомної залити 1 літром окропу, пів години прокип’ятити на слабкому вогні і вилити у ванну.
Якщо немає протипоказань, перед сном можна випити глінтвейн.
Ще один хороший засіб — ефірні олії. Сьогодні у багатьох є аромалампа, якщо ж її немає, достатньо нанести кілька крапель на ділянку грудної клітки. Олії цитрусових, евкаліпта, чайного дерева, ялиці, сосни чинять протизапальну, антисептичну і зміцнювальну дії на організм.