Які помилки допускають городники під час вирощування капусти

Виростити великі міцні і хрусткі качани під силу не кожному. Багато городників допускають чимало помилок в процесі, що негативно відбивається на врожайності. Які ж це помилки?

  1. Розташування грядок в тіні. Чим більше сонця, тим краще для овочевої культури. Тільки в перші дні після висадки розсади грядки бажано прикривати від палючого сонця напівпрозорим матеріалом. Коли кущики візьмуться і зміцніють, укриття можна зняти.
  2. Відсутність розпушувача при важкому ґрунті. Коріння у капусти ніжне, легко пошкоджується. Рослина погано розвивається на щільному ґрунті, в який практично не проникає повітря. Щоб качани виросли великими, в кожну лунку під час посадки вносять торф, гідрогель, компост, пісок або вермикуліт. В іншому разі ґрунт злипається, коренева система страждає, врожайність капусти знижується.
  3. Маленька відстань між кущиками під час висадки у відкритий ґрунт розсади призводить до загущення. Не можна забувати, що діаметр качанів рідко буває менше 30 см, а це значить, що між рослинами має залишатися проміжок приблизно 50-60см. Якщо це не врахувати, висаджену розсаду доведеться проріджувати в майбутньому, а це загрожує частковою втратою врожаю капусти.
  4. Занадто пізнє внесення підгодівлі. Удобрюють посадки до того моменту, як почнуть зав’язуватися качани. Спочатку рослина інтенсивно нарощує зелену масу, ось в цей час варто пролити землю під корінням «зеленим добривом», приготованим з листя кульбаби, кропиви та інших бур’янів. Також можна використовувати золу і настій коров’яку, розведений водою.
  5. Рідкісне зволоження ґрунту. Урожайність капусти сильно постраждає, якщо забувати про полив. Овочева культура неймовірно вологолюбна, але водночас не терпить перезволоження ґрунту. Землю потрібно завжди підтримувати злегка зволоженою, не заливаючи посадки.
  6. Відсутність душу в спеку призводить до всихання листя, качанів. Крім того, капуста не любить занадто високу температуру повітря — більше +25 градусів, а кращий спосіб злегка охолодити посадки — полити водою з дощувача. Варто робити це щодня в спекотний період.