Як часто потрібно прибирати в домі. Вчені дають  несподівані відповіді .

 

Найчастіше необхідність провести прибирання визначають на око або дотримуються  графіку – раз на тиждень.

Вчені вважають, що прибирання в будинку потрібно, щоб позбутися від патогенних мікроорганізмів. А у кожній зоні житла скупчуються  різні мікроби з різним життєвим циклом.

Постільна білизна. На ліжку найбільшу небезпеку становлять виділення людини, такі як піт, слина і частинки шкіри. Таке середовище стає прекрасним місцем для розмноження бактерій, пилових кліщів та іншої живності.

Постільну білизну потрібно міняти один раз на тиждень, в крайньому разі – один раз на два тижні. А прати білизну потрібно при високих температурах – від 60 градусів.

Раковина. Навіть в найчистіших на вигляд раковинах активно розмножуються мікроорганізми, в тому числі й небезпечні.

Волога, залишки їжі, бруд з наших рук після вулиці або відвідування туалету – все це створює ідеальні умови для розмноження бактерій, в тому числі кишкової палички та сальмонели.

На кухні та у ванній раковини потрібно кожен день мити з миючим засобом. Також варто обробляти побутовим дезінфектантом.

Килими та підлоги. Чистити килими з пилососом можна не частіше одного разу на тиждень. Якщо в будинку є домашні тварини — частіше. Це допоможе тримати бруд під контролем і не дасть йому розповзтися по всьому будинку.

Підлогу варто мити раз на два тижні. На кухні – частіше, оскільки там на підлогу потрапляють фрагменти їжі.

Сантехніка у ванній. Санвузол — місце, де накопичуються мікроорганізми найбільше. Там ідеальне середовище для їх розмноження. Варто відзначити, що мікроорганізми можуть поширюватися навіть на відстані 2 метрів від унітаза. Мити унітаз і дезінфікувати потрібно раз на тиждень, при необхідності – два рази на тиждень.

А ось ванну і душову кабіну потрібно чистити зі спеціальними засобами не рідше одного разу на два тижні.

Не забудьте і про завісу для душу. Цвіль на ній з’являється дуже швидко, тому її потрібно мити та обробляти дезінфікуючим засобом не рідше одного разу на тиждень.

Рушник. Банні рушники дуже швидко накопичують різні мікроорганізми, в тому числі стафілокок, грибки та кишкову паличку. Тому, в ідеалі,  вчені рекомендують їх міняти щодня. Якщо такої можливості немає, то хоча б раз на три дні, а після витирання тіла просушувати на батареї.

Кухонні рушники потрібно відправляти в прання раз на тиждень. Якщо ви працювали з сирим м’ясом або рибою, а потім витерли руки – відправляйте в прання відразу ж.

Кухонні губки. Раз на два дні кухонні губки потрібно кип’ятити або тримати в мікрохвильовці протягом двох хвилин. Раз на місяць – міняти на нові.

Прання губок або миття з милом не допомагають позбутися від мікроорганізмів, які там накопичуються. Потрібна стерилізація або часта заміна.

Дверні ручки. Ці предмети потрібно протирати не рідше одного разу на тиждень. Особливо це стосується дверей у ванну або на кухню – там бруд накопичується швидше.