Вирахували формулу щастя: оптимальну різницю у віці для пари

Питання про те, яка різниця у віці оптимальна для пари, досліджували в Університеті Еморі (США). Опитування проводили серед 3000 чоловік, кожен з яких був одружений хоча б один раз. І ось що з’ясувалося:

  • якщо різниця у віці між подружжям була менш одного року, то ймовірність швидкого розриву не перевищувала 3%
  • різниця у віці в 5 років збільшувала ймовірність розлучення до 18%
  • 10 років різниці у віці — і перспектива швидкого розставання загрожувала 39% пар
  • при різниці у віці понад 20 років подружжя розлучалися Після невеликого проміжку часу в 95% випадків

Не тільки вік. У будь-якій парі різниця у віці важлива, але не можна не враховувати і інші параметри. Дослідники з американського університету розглянули не тільки вікові фактори. Наприклад, якщо у пари був дитина, що народилася до укладення шлюбу, то це відразу «підвищувало міцність» союзу на 59%. Якщо ж дитина народжувалася в шлюбі, то шанси на тривалі відносини збільшувалися до 76%.

Варіант різниці в освіті між чоловіком і дружиною також враховувався. Якщо така різниця була, то 43% пар розлучалися досить швидко.

Формула щастя. Незважаючи на те, що формулу щастя вченим вивести так і не вдалося, формулу щасливого шлюбу вони продовжують шукати. Наприклад, існує думка, що оптимальна різниця у віці між подружжям розраховується так:

Вік чоловіка / 2 + 7 = вік дружини

Обидва віки  розраховуються на момент початку відносин. Тобто чоловік 40 років в ідеалі повинен мати 27-річну обраницю. Чому? Психологи вважають, що такий розрахунок в принципі виправданий: до 40 чоловіки в основному дозрівають для усвідомленого батьківства, а жінка в 27 знаходиться в сприятливому віці для народження дітей.

60-річний чоловік за цією формулою, правда, повинен в ідеалі починати відносини з 37-річною жінкою, а це вже викликає у психологів сумніви. Але жодна формула не досконала.

Середнє арифметичне. І все ж, проаналізувавши безліч випадків, психологи назвали оптимальну різницю у віці між подружжям для міцного і стабільного шлюбу. Вона становить 7-8 років, причому чоловік повинен бути старший за жінку. Якщо ж старше дружина, то краще, щоб різниця у віці складала не більше 2-3 років. Якщо різниця між чоловіком і дружиною становить 10 років і більше, то подружжя вже належать почасти до різних поколінь, з багатьох питань їм складно знайти компроміси.