Використайте хрін для боротьби зі шкідниками

Зазвичай городники намагаються знищити хрін, що розрісся по всій ділян­ці. Однак його можна застосовувати для боротьби з комахами-шкідниками, як фунгіцид.

А ще кашку з хрону я використовую для знезараження насіння рослин родини гарбузових. 5-10 г натертого кореня зали­ваю 20 мл води, поміщаю кашку на дно трилітрової банки, потім на висоті 10 см над нею підвішую в марлевому

мішечку насіння огірка, кабачка, патисона, гарбуза. Витримую їх 30 хвилин у закритому посуді, потім на 3 години розкладаю тонким шаром для провітрювання

Для боротьби з попелицею, мідяницею, різними гусеницями застосовую концентрат із хрону. Подрібнюю 1 кг свіжих або 0,5 кг сухих коренів, настоюю дві доби в 10 л води в закритому емальова­ному відрі, потім кип’ячу і настоюю ще дві доби. Масу ретельно розтираю, віджимаю і проціджую. Використовую відразу або розливаю в пляшки, щільно закупорюю, заливаю шийку пара­фіном, зберігаю в темному прохо­лодному місці. Перед обробкою 125 г концентрату розводжу в 10 л води, додаю 40 г мила.

Перше обприскування проводжу на почат­ку розпускання бруньок, потім повторюю кілька разів з інтервалом 10-15 днів. Улітку, після розпускання бруньок, використовую більш слабкий розчин (100 мл концентрату і 40 г мила на 10 л води).