Унікальні властивості квашеної капусти.

 

Порівняно  зі свіжою, у квашеній ка­пусті кількість вітаміну С у рази біль­ша. Свіжа ка­пуста перетворюється на квашену під дією молочнокислих бактерій, і з цим пов’язано багато її лікувальних властивостей. Потра­пляючи в кишківник, ці бактерії пригнічують розвиток і розмноження патогенної флори, а корисній флорі, навпаки, допомагають розмножуватися. Таким чином, якщо вжи­вати квашену капусту регулярно, можна привести до норми мікрофлору кишечнику, дисбактеріози відступлять, імунітет зміц­ниться, що особливо важливо взимку або ранньою весною.

У квашеній капусті містяться найцінніші для організму речовини – фі­тонциди, ензими, вітаміни, макро- і мікро­елементи, клітковина. Вона зміцнює імунну систему і перешкоджає передчасному старінню клі­тин і тканин. У ній багато вітамінів груп А, В, К й І (один з рідкісних вітамінів, що запо­бігає появі виразкових уражень на стінках шлунка й 12-палої кишки).

У випадках головного чи іншого болю з’їжте тарілку квашеної капусти з цибулею й олією – і біль надовго вас покине. За хро­нічного гастриту (допомагає уникнути на­падів) і цукрового діабету (знижує рівень цукру у крові) щодня протягом 2-3 тижнів потрібно їсти квашену капусту невелики­ми порціями за 30  хвилин до їжі.

Слизова порожнини рота стоматологічних хворих сприйнятлива до інфекцій. Молочна кисло­та, що міститься у квашеній капусті, знищує шкідливі бактерії, освіжає подих й загоює тріщинки й ранки.

Квашена капуста сприяє схудненню: за З дні дієти можна позбутися З і більше кг за­йвої ваги. Вранці на сніданок дієтологи ре­комендують з’їсти 200-300 г фруктів, кашу з вівсяних пластівців, шматочок чорного зернового хліба, кілька гілочок петрушки або селери й випити склянку капустяного розсолу. На обід можна приготувати салат із квашеної капусти з тертою морквою і яблуком, суп із квашеної капусти, тертої картоплі з петрушкою й на м’ясному буль­йоні або оладки з квашеної капусти й карто­плі зі шматочком пісної шинки. На вечерю у вас повинна бути тушкована квашена ка­пуста із червоним буряком і 200 г запечено­го рибного філе. Ці страви поживні, але не калорійні. Таке меню можна повторювати щодня. Навіть якщо ви щодня будете їсти квашену капусту, наприклад, по 2 ст. ложки на день, вага також буде зменшуватися. Річ утім, що в ній міститься тартронова кисло­та, що не дає вуглеводам перетворюватися на жир, а холін у її складі сприятливо впли­ває на обмін речовин і нормалізує ліпідні процеси в організмі. Квашена капуста дуже корисна для шкіри: її подрібнюють і на­носять на обличчя або тіло на 30 хв. Потім змивають прохолодною водою. Шкіра стає пружною й підтягнутою, довго залишається свіжою й гладенькою.

Не менш корисний розсіл квашеної ка­пусти. У випадку захворювань печінки його п’ють 3 рази на день між прийомами їжі по 30-50 мл кілька місяців поспіль. Капустяний розсіл знижує прояви токсикозу у вагітних.

Щоб позбутися лямблій (глисти), необ­хідно пити капустяний розсіл за 30 хвилин до їжі протягом місяця. Він ефективний і швидко виводить із печінки паразитів. Квашена капуста є ефективним профілактич­ним засобом від новотворів.

Німецькі й фінські вчені, провівши низ­ку експериментів, з’ясували, що досить 2-3 рази на тиждень їсти квашену капусту, щоб ризик розвитку раку кишечнику значно знизився. Вона ефективна також для за­побігання раку легенів, печінки й молочної залози. Такому її протипухлинному впливу сприяє аскорбіген – речовина природного походження. Коли капусту подрібнюють, у ній утворюється дивовижна речовина – зв’язана форма аскорбінової кислоти, що відрізняється від власне аскорбінової кис­лоти великою стійкістю стосовно різних фізико-хімічних впливів, зокрема окислю­вачів. Аскорбіген не руйнується навіть у процесі тривалого зберігання. Його над­звичайно важлива роль полягає у тому, що як тільки він потрапляє в організм, активі­зуються ферменти печінки, які знешкоджу­ють різні отрути, утому числі канцерогени.

Протипоказання. Гірчичні олії, що міс­тяться у капусті, накопичуючись у кишківнику, викликають метеоризм – здуття живота. Не рекомендується їсти квашену капус­ту особам із виразкою шлунка й 12-палої кишки та серйозними захворюваннями підшлункової залози. З обережністю її слід вживати тим, у кого підвищена кислотність шлункового соку. За гіпертонії й хвороби нирок перед вживанням треба промити ка­пусту у воді, щоб зменшити кількість солі.