У який час доби краще поливати город

Читачі   часто запитують про оптимальний час і періодичність поливу. Одні кажуть, що воду рослинам краще давати з ранку, інші наполягають на вечірніх процедурах. Де все таки істина?

На думку садівника Миколи Петренка, краще поливати увечері, оскільки активне зростання культур припадає на нічний час, значить, в цей період йде основний витрата ресурсів. Вранці поливати теж не забороняється, а ось посеред дня, особливо в жарку погоду, робити цього не варто, оскільки рослини будуть страждати від температурних перепадів.

— А взагалі, багато що залежить від культури, — каже Микола. — Огірки, наприклад,  надзвичайно люблять воду. Їх можна поливати кожен день і вранці і ввечері, одночасно вносити підживлення.

А ось фермер Олександр Симоненко  вважає, що універсального рецепту тут немає і бути не може. До того ж будь-які теоретичні викладки стикаються з дійсністю.

— Запитайте агронома, коли треба поливати. Він скаже: у мене тисяча гектарів. Якщо я буду поливати їх вранці або ввечері, вони просто засохнуть. Поливати треба весь день з ранку і до вечора!

Дачник скаже: воду дають в середу з 9 до 12. В суботу — з 15 до 18. Поливати треба, коли є вода!

Власнику приватного будинку на роботу треба, у вихідні поспати хочеться, — розмірковує експерт. — А якби самі рослини могли говорити, вони б сказали, що вода в грунті повинна бути завжди. Не допускайте пересихання, а вже вранці будете поливати чи ввечері — невелика різниця. А ось підрихлити  грунт на наступний день — це важливо, інакше сонечко швидко цю вологу вип’є, розжарить грунт і вб’є мікроорганізми, які нас живлять. Так що поливайте в міру сил і можливостей!