Ті, хто прихистив переселенців, отримають допомогу від держави.

Уряд підтримає власників житла, які безоплатно прихистили переселенців. Про це йдеться на сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

За дорученням президента Уряд розробив соціальний пакет для підтримки вимушених переселенців, що врегульовує питання соціальних виплат, працевлаштування й розміщення людей, які втратили або вимушено покинули своє житло.

Відтепер власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги, – розказав міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

1. Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього треба звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також цю інформацію можна надати через вебсайт “Прихисток”, а згодом – і через застосунок “Дія”.

Річ у тім, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.

Розселення відбуватиметься лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

2. Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування