Рання картопля розсадою.

Щоб отримати надранній урожай картоплі, вирощую її розсаду на підвіконні. В середині лютого дістаю зі сховища кілька десятків озеленених ще восени насіннє­вих бульб, розкладаю їх у приміщенні з температурою + 14-15 градусів на соломі і проро­щую  2 тижні, зрідка обпри­скуючи теплою водою, інформує

Заздалегідь готую тару для розсади: пакети з-під соків і молока. Як ґрунт вико­ристовую покупний торф, але можна взяти і звичайну городню землю, змішавши з піском у пропорції 1:1. Можна до субстрату додати комплексні мінеральні добрива (за інструкцією).

Перед посадкою наполовину заповнюю пакети ґрунтом, на нього кладу бульби, які потім присипаю тим же субстратом шаром 4-6 см. Висаджені бульби не поливаю до появи сходів. Після відростання перших пагонів поливаю розсаду дуже обережно, щоб не викликати гнилизни. Картопля добре себе  почуває на підвіконні, а потім і на балконі (при температурі не нижче +10 градусів).

Розсаду висаджую під плівковий тунель на відстані 50-60 см, як тільки ґрунт дозріє для перекопування і обробки, тобто при температурі +6-8 градусів на глибині закладення  бульб. На момент посадки на

рослинах має бути по 8-12 листків, а кущики повин­ні мати висоту 10-20 см. Бадилля злегка присипаю землею, щоб його не пошкодити поворотні весняні заморозки.

Минулого року виросла картопля на радість усім: з кожного кущика майже по відру бульб. Звичайно, таким способом багато картоплі не посадиш. Але щоб порадувати сім’ю ранньою молодою картопелькою, і цього року два десятки бульб уже висадив на розсаду.