Правило 4 секунд: ви багато досягнете, якщо будете його застосовувати

Хочете змінити своє життя на краще? Тоді почніть з правила 4 секунд! Це свого роду психологічний прийом, який дозволяє впливати на думку співрозмовника.

Що таке правило 4 секунд

Пам’ятайте, як батьки, бабусі і дідусі говорили нам в дитинстві: «Подумай, перш ніж сказати!», «Сім разів відміряй, один відріж!» і т. д. Але ж все це не просто так! Все, чому вчили нас мудрі предки, зводиться до того, що не варто зопалу відповідати співрозмовнику, та й взагалі ніколи не потрібно поспішати з відповіддю.

Правило 4 секунд полягає ось у чому: до того, як відповісти людині, почекайте всього 4 секунди! Що це дасть? По-перше, співрозмовник подумає, що ви зацікавлені в розмові. Але це далеко не всі причини, за якими варто використовувати цей психологічний прийом.

Як це працює?

Чого ви досягнете, якщо будете застосовувати правило 4 секунд?

  1. Ви перестанете перебивати інших. Погодьтеся, дуже неприємно, коли хтось зупиняє вас на півслові. Здається, що співрозмовник не ставиться до вас з належною повагою. Те ж саме відчуває людина, яку ви перебиваєте в момент, коли вона щось захоплено розповідає. Вам потрібно почекати всього 4 секунди, щоб вона зрозуміла, що ви її поважаєте, та ще й зацікавлені в тому, що вона говорить.
  2. Ви навчитеся концентруватися. Коли людина говорить, не обдумуючи сказане, вона видає зайву інформацію. Говорячи те, що у вас на думці, ви ризикуєте вибовкати щось зайве. Пам’ятайте: потрібно почекати всього 4 секунди! Таким чином ви зосередитеся на бесіді і обдумаєте свою відповідь. Психологи кажуть, що це корисно не тільки в повсякденному житті, але і під час ділових переговорів.
  3. Вас будуть вважати розумними. Погодьтеся, складно домогтися того, щоб вас поважали, якщо ви базікаєте, не замовкаючи. А ось людина, яка говорить трохи, але завжди по справі, ретельно зважуючи кожне слово, здається оточуючим дуже розумною і вдумливою. Зазвичай, її слова мають цінність для співрозмовника. Хочете так само? Користуйтеся правилом.

Всього 4 секунди здатні змінити ваше життя на краще! Поміркуйте про те, як правило вплине на ваші взаємини з родиною, друзями та колегами. Спробуйте користуватися ним в повсякденному житті і на роботі.