Кілька корисних звичок, що руйнують здоров’я

Надавати перевагу знежиреним продуктам. Не заправляєте салат ані майонезом, ані сметаною, ані олією? Дуже погано. Нашому тілу для нормальної роботи необхідні мононенасичені жири, а найпростіший спосіб отримувати їх у достатній кількості — це додавати рослинну олію у ваш щоденний салат. Ну, і не забувайте, звичайно про інші продукти з високим вмістом корисних жирів: авокадо, жирну рибу, горіхи, сир.

 

Чистити вуха. Звичайно, важливо утримувати вуха у чистоті, однак головне не перестаратися. Так, вушна сірка не дуже приємно виглядає і пахне, але вона — природний бар’єр на шляху пилу і бруду та захищає наші вуха. Тож не варто очищати її занадто активно — тим більше за допомогою паличок або тампонів, які можуть пошкодити слуховий прохід.

 

Відмовлятися від глютену. Якщо лише ви не страждаєте на целіакію — аутоімунне захворювання, за наявності якого організм не засвоює глютен — вам абсолютно точно не варто відмовлятися від продуктів, що його містять. Нічого, крім додаткових турбот, ви не отримаєте. Більше того, дослідження, яке було проведене у 2015 році, підтвердило, що відмова від продуктів з глютеном ніяк не сприяє зниженню ваги — того ж ефекту можна домогтися, просто відмовившись від «легких» вуглеводів.

Переходити з цукру на його замінники. Від продуктів і напоїв, на упаковці яких написано «0 калорій» або «без цукру» варто триматися подалі: одразу кілька масштабних досліджень підтвердили прямий зв’язок між регулярним вживанням замінників цукру і підвищеним ризиком розвитку ожиріння, хвороб серцево-судинної системи, діабету і навіть деяких форм раку. Втім, якщо ви серйозно стежите за кількістю цукру у своєму раціоні, вам варто пам’ятати про те, що мед і фруктоза також не є повністю безпечною альтернативою цукру — і чинять практично такий самий вплив на обмін речовин та роботу ендокринної системи.

Відмовлятися від вуглеводів. Ще один вид поживних речовин, які вкрай необхідні нашому здоров’ю. Наш організм повинен отримувати вуглеводи щодня — у іншому випадку йому буде важко отримувати енергію. Але важливо, щоб джерелом вуглеводів були цільнозернові продукти, овочі і бобові. А ось від легких вуглеводів Чи існує оптимальна різниця у віці в парі?

Відсипатися на вихідних. Якщо ви не висипаєтеся протягом робочого тижня, легко спокуситися і провести усі вихідні, сопучи під теплою ковдрою. Але лікарі категорично не рекомендують так чинити: серйозно змінивши звичний час підйому, ви лише ще більше порушите ваші циркадні ритми. Краще розподіляти свій час таким чином, щоб протягом усього тижня спати 8-9 годин на добу, але якщо не вдається, то намагайтеся у вихідні вставати лише на годину-дві пізніше.