Домашню птицю випустіть на город!

Домашню птицю зазвичай не пускають на город.  Це зрозуміло, адже якщо кури або гуси потраплять на город, то вони все там перериють і поклюють, що, безсумнівно, завдасть величезної шкоди врожаю. Зовсім інша справа — пізня осінь.

З середини жовтня, як правило, вже весь урожай зібраний. Тому птицю не тільки можна, але й корисно пускати на город для вигулу.

По-перше, коли птахи скльовують там різних комах-шкідників, які не встигли сховатися на зимівлю. Причому це корисно й для саду, особливо якщо там є неприбране опале листя. У цьому випадку кури риють його лапами і, перевертаючи листя, скльовують шкідників, які влаштувалися зимувати під ним. Крім того, розпушуючи листя, вони сприяють кращому його перепріванню і перетворенню на перегній.

По-друге, птахи розпушують лапами землю навколо різних багаторічних рослин  тим самим зменшуючи кількість бур’янів, ґрунт навколо плодових чагарників і невеликих дерев. Причому землю вони розпушують неглибоко, що є згубним для дрібних бур’янів, але абсолютно не шкодить корінню культурних рослин. Ще кури попутно скльовують деякі залишки зелені та овочів після збирання врожаю, що також корисно для птиці.

По-третє, гуляючи по саду і городу,залишають послід, який є дуже цінним добривом. Причому в цьому випадку не варто турбуватися про забруднення ділянки, оскільки пізньої осені більшість території перекопана, і люди там вже не ходять. А до весни весь курячий послід встигне перепріти, перетворившись на корисний для рослин перегній.

Такий вигул може тривати досить довго, майже півтора місяця (фактично з другої половини жовтня і до кінця листопада), тобто до початку зими, коли ляже сніг і почнуться серйозні морози.