Домашня косметика з вашого урожаю.

 

Маска з моркви корисна жінкам, які мають поганий колір обличчя, в’ялу шкіру або з червоними плямами.

Хороший ефект має універсальна маска: 3 свіжі морк­вини натріть на тертці, додайте маленьку ложечку карто­пляного борошна (або щойно приготовленого розім’ятого картопляного пюре), половину жовтка, все старанно пере­мішайте й нанесіть рівним шаром на обличчя. Ця маска пі­дійде для будь-якої шкіри обличчя — як сухої, так і жирної, — вона освіжає й розгладжує її.

Можна ще змішати натерту моркву з 1 ст. ложкою мо­лока або з кремом, яким ви змащуєте обличчя. Слід проти­рати обличчя морквяним соком. А якщо додати до нього ще кілька крапель лимонного соку, то матимете засіб про­ти ластовиння.

Наша добра і давня знайома, капуста, містить велику кількість вітамінів. Той, хто її полюбляє, завжди бадьорий, мало хворіє і… красивий. Якщо ви маєте жирну шкіру, то є перевірений спосіб «підлікувати» її. Подрібнене листя ква­шеної капусти накладають тонким шаром на обличчя, за пів години маску змивають холодною водою і змащують об­личчя кремом для жирної шкіри. Залишки крему знімають серветкою. Після таких процедур (не частіше одного разу на тиждень) шкіра пом’якшиться, посвіжіє, поступово зникнуть вугрі, зморшки. Покращиться і колір обличчя.

Знадобиться в косметиці і… горох. Відомі з давніх-давен маски допоможуть зробити шкіру обличчя елас­тичною, ніжною, усунуть зморшки. Для маски 1 ст. ложку горохового борошна змішати з 1 ст. ложкою сироватки чи сметани, накласти на обличчя і тримати, поки не висохне. Потім змити.