Розміщувати кімнатні рослини в дитячій кімнаті потрібно, але дуже обережно.
Вони сприятливо впливають на психоемоційний стан дитини, знижують рівень шуму, акумулюють токсини, важкі метали, гази, пил і, найголовніше, мають фітонцидні властивості.
Фітонцидні рослини утворюють велику кількість біологічно активних речовин, які вбивають або пригнічують ріст і розвиток бактерій, мікроскопічних грибів, найпростіших та інших шкідливих мікроорганізмів. Доведено, що в приміщеннях із фітонцидними рослинами число патогенних мікроорганізмів у повітрі знижується на 50% і більше.
До фітонцидних рослин належать фікуси, каланхое запашне і перисте, цитрусові (лимони, апельсини, мандарини), лавр благородний, алое деревоподібне, аспідистра висока, хлорофітум чубатий, гібіскус китайський, мирт звичайний, плоскогілочник східний, кава аравійська.
Для сучасних дітей з ослабленим імунітетом рослини в кімнаті — життєва необхідність. Достатньо одного великого екземпляра чи двох-трьох менших. Але слід також пам’ятати, що дитина може не тільки спостерігати за рослиною, але й торкатися її, а можливо, й «куштувати». Тому для дитячої кімнати не підходять отруйні рослини: паслін (отруйні плоди), дифенбахія, аглаонема (дуже пекучий сік), кактуси (колючки можуть поранити), алоказія великокоренева (її сік містить токсичні речовини — алкалоїди і синильну кислоту), перець (пекучі плоди), олеандр (усі частини рослини дуже отруйні, а від запаху квітів можна знепритомніти), синаденіум, або молочар (молочний сік дуже токсичний, сильний шкірний подразник і канцероген, що викликає почервоніння і набряк шкіри, при попаданні соку в очі можна осліпнути).
До списку рослин, які краще не тримати в дитячій, входить пеларгонія. Попри те, що вона має фітонцидні властивості, пеларгонія є потужним алергеном.