Чому не можна приймати душ і мити посуд під час грози.

А в чому проблема? Давно ніхто не боїться грози. та усе не так просто! Є цілий список справ, які краще відкласти, поки гроза не закінчиться, – вважають вчені

Цікаво, що будинок – одне з найбезпечніших місць, де ви можете сховатися під час грози. Але і тут необхідно вжити заходів безпеки. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США оприлюднило список того, що ні в якому разі не можна робити, якщо за вікном гримить грім і спалахує блискавка. До цього списку увійшло наступні дії: Мити руки або посуд; Приймати душ або ванну;Користуватися посудомийною і пральною машинами;Телефонувати; По мінімуму користуватися іншими електроприладами

У усього перерахованого вище є дещо спільне: все це пов’язано з водою або електрикою. «Якщо в будинок вдарила блискавка, вона піде через проводку або водопровід. Так що все, що підключено до розетки або системі труб, може опинитися під напругою. Будь-яка сантехніка в будинку вразлива для удару блискавки», – пояснює фахівець з безпеки Національної погодної служби США Джон Йенсеніус. Для сумних наслідків блискавці навіть не обов’язково потрапляти прямо в будівлю. Вона може вдарити в кількох метрах від нього, туди, де проходять комунікації.

Якщо ви чуєте грім, це означає, що блискавка вже близько. Користуватися усіма приладами знову можна не менше, ніж через 30 хвилин після закінчення грози.

«Це трохи незручно, але це незручність, що забезпечує безпеку», – підкреслює Йенсеніус. Якщо ви читаєте і думаєте: «Зі мною такого точно не трапиться», подумайте ще раз. У липні 2017 року 17-річна американка Віра Моблі мила посуд на своєму робочому місці в кафе, коли почалася гроза. Коли їй залишилася остання тарілка, вона опустила руки в воду і в ту ж секунду побачила яскравий спалах світла і втратила свідомість.
Блискавка влучила прямо в будівлю і вдарила її через кран з водою. У взутті Віри з’явилася діра, на стопі – сильний опік, але вона, на щастя, вижила.